Укрзалізниця адаптує інфраструктуру вокзалів та станцій до потреб інвалідів

Укрзалізниця адаптує інфраструктуру вокзалів та станцій до потреб інвалідів ВАДАМИ ЗОРУ ІНВАЛІДІВ

Укрзалізниця продовжує створювати умови для безперешкодного доступу людей із обмеженими фізичними можливостями до об’єктів залізничного транспорту. Завдяки комплексу заходів вокзали, каси, санітарні кімнати, пасажирські платформи і навіть місця для паркування автомобілів на привокзальних площах стають дедалі доступнішими і зручнішими для інвалідів на візках та з вадами зору.

У цьому році залізничники продовжують облаштовувати нові переходи-пандуси до пасажирських платформ та ремонтують існуючі. Відповідну роботу вже проведено на п’яти станціях Південно-Західної залізниці, чотирьох станціях Південної залізниці, чотирьох станціях і пасажирських платформах Придніпровської залізниці. Працівники Львівської залізниці також встановили пандуси при вході в центральний та касовий зал та багажне відділення ст. Івано-Франківськ. Тут також триває робота з облаштування місця стоянки автомобілів для інвалідів. Передбачено місця для паркування автотранспорту інвалідів на станціях Тернопіль та Підволочиськ.

З метою покращення сервісу працівники Одеської магістралі встановили на вокзалі ст. Одеса-Головна додаткові покажчики для інформування людей із особливими потребами, а зал очікування для інвалідів вокзалу ст. Кіровоград обладнали кондиціонером.

Створюючи комфортні умови для інвалідів, залізничники не забувають і про кімнати особистої гігієни. У цьому році вони облаштовані на вокзалах станцій Жмеринка, Козятин та Івано-Франківськ.

Піклуються залізничники й про людей із вадами зору. Для них, зокрема, у приміському терміналі вокзалу станції Харків-Пасажирський встановлено тактильну карту-схему. Оновлено піктограми на вокзалі станції Суми. Облаштовано піктограмами касові зали вокзалів станцій Дніпропетровськ та Запоріжжя-1.

Також розроблено проектну документацію з безперешкодного пересування осіб із обмеженими можливостями на вокзалі станції Дніпропетровськ. На вокзалах станцій Чернівці й Дарниця тривають роботи з нанесення спеціальних контрастних позначень та обмежувальних ліній. Крім цього, залізничники планували облаштувати голосовими пристроями для безпечного руху людей з вадами зору вокзальні комплекси станцій Іловайськ, Луганськ та Дебальцеве, однак у зв’язку з бойовими діями ці роботи не виконували.

Для зручності людей з особливими потребами на вокзалах створені і постійно діють групи допомоги. Інформація про роботу таких груп доводиться до пасажирів по гучномовному зв’язку та візуально на стендах і табло. Залізничники у разі потреби супроводжують інваліда територією вокзалу, допомагають придбати квитки, здійснити посадку в поїзд, розміститися в залах очікування для інвалідів чи доставити багаж.

Для комфортної подорожі залізницею інваліди також можуть замовити спеціалізований вагон, у якому двері, тамбур, купе і туалет адаптовані для пасажирів на інвалідних візках, а також є салонний візок, який дає змогу пересуватися по проходу вагона. За 10 місяців цього року, як повідомлялося раніше, Укрзалізниця перевезла у таких вагонах понад 1500 пасажирів.

Наразі на залізницях України експлуатується 19 спеціалізованих пасажирських вагонів. Також у кожному вагоні моторвагонного рухомого складу виділено до восьми посадкових місць для пасажирів-інвалідів, а при проектуванні нових вагонів, виробництво яких планується на вітчизняних підприємствах, враховуються вимоги до перевезення осіб з інвалідністю.

Офіційний веб-сайт Укрзалізниці

Одна репліка к “Укрзалізниця адаптує інфраструктуру вокзалів та станцій до потреб інвалідів”

  1. Геннадій Євсевєв сказав:

    02 жовтня 2013 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Львівської області ухвалила рішення у справі №461/431/13, яким зобов’язала державне підприємство “Укрзалізниця” та державне підприємство “Головний інформаційно-обчислювальний центр державної адміністрації залізничного транспорту України” усунути недоліки на сайті Укрзалізниці, зокрема забезпечити можливість придбання пільгових квитків для інвалідів через сайт http://booking.uz.gov.ua/ та оформити сайт придбання квитків на Укрзалізниці http://booking.uz.gov.ua/ з урахуванням потреб інвалідів із вадами зору, а саме таким чином, аби текстом було підписано статус місць (вільне чи зайняте), щоб програмне забезпечення для незрячого могло відтворіювати дану інформацію вголос за допомогою спеціального звукового синтезатору. З часу ухвалення постанови суду минув рік, втім Державна адміністрація залізничного транспорту України досі не спромоглась виконати це рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*