Розпочався збір підписів під петицією щодо перетворення Києва на безбар’єрне середовище

Розпочався збір підписів під петицією щодо перетворення Києва на безбар’єрне середовище ЛЮДЕЙ

До мера Віталія Кличко звернулась громадська організація «Підмога.інфо» з вимогою звернути увагу та вжити належних заходів для перетворення столиці в безбар’єрне середовище для людей з обмеженнями в пересуванні.

«Якщо ми хочемо перетворити Київ на європейську столицю, то маємо думати не лише про себе! Київ має бути зручним та комфортним для пересування для всіх без винятку, включаючи людей з обмеженнями в пересуванні. І мова йде не лише про людей з інвалідністю, яких в столиці проживає більше 150 тисяч. Ми говоримо про людей на інвалідних візках, похилого віку, тих, хто має тимчасові проблеми зі здоров’ям та про батьків з дітьми на візках», – пишуть активісти в петиції.

Петиція до мера – це один з кроків, до яких вдалися активісти. До цього команда «Підмога.інфо» вже проводила соціальний експеримент, у якому Соломія Вітвіцька та Ірена Карпа провели декілька годин на інвалідних візках. Під час експерименту дівчата виявили, що в деяких місцях їм було просто страшно їхати, а в деяких вони не могли впоратись без допомоги чоловіків та перехожих.

В петиції активісти висунули наступні вимоги до мера:

– реконструювати та обладнати місця загального користування відповідно до норм ДБН В.2.3-17:2006 «Доступність будівель для маломобільних груп населення» та забезпечити наявність пандусів та з’їздів,

– запровадити жорсткі норми, щодо нових об’єктів (житлові будинки, супермаркети, навчальні заклади, вокзали, доступ до них та інше) та встановити контроль за їх дотриманням,

– залучити до розробки нових архітектурних споруд громадськість та архітекторів, які зможуть враховувати дотримання норм безбар’єрності.

Петицію розміщено на сайті Київської міської ради: https://petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=517

Для її розгляду в Київраді потрібно зібрати 10 тисяч підписів.

«Ми просимо підтримати нашу ініціативу та підписатись під петицією, а ми зі свого боку будемо і далі контролювати виконання місцевою владою наших вимог, вносити пропозиції та разом працювати над тим, щоб Київ став справжньою європейською столицею, де є місце для всіх верств населення», – розказав керівник ГО «Підмога.інфо» Олексій Краснощоков.

Контакти

ГО «Підмога.інфо»
Вікторія Онищенко
+38 050 97 25 474
+38 096 79 74 319

Ресурсний центр ГУРТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*