Чи пристосований Ужгород для людей із особливими потребами? (ВІДЕО)

Чи пристосований Ужгород для людей із особливими потребами? (ВІДЕО) ІНВАЛІДІВ

Пандуси та приспущені бордюри, світлофори, оснащені звуковим супроводом та парковка для людей із особливими потребами. Саме ці моменти на звернення Асоціації інвалідів краю протягом місяця в Ужгороді інспектують патрульні поліцейські, повідомляє Ужінформ.

«На виконання вимог ЗУ «Про соціальний захист інвалідів та людей із обмеженими можливостями», а також Постанови Кабміну про програму розвитку до 2020 року працівниками Служби безпеки дорожнього руху УПП проведені відповідні обстеження вуличної мережі міста Ужгород. За даними обстежень виявлено ряд недоліків, а саме: відсутність необхідних дорожніх знаків, розмітка, занижений бордюрний камінь, відсутність пандусів до закладів державних, комунальних, а також торгівельних центрів. Відповідні листи направлені до органів місцевої влади, а саме Ужгородської міської ради», — каже Олександр Ковальчук, в.о. начальника сектору безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві.

Ужгородка Оксана Пацалюк за освітою архітектор, наразі перебуває у декретній відпустці. Каже: у місті пересуватися з дитячим візочком нелегко: пандуси, навіть якщо є, то непридатні для використання.

«Висота бордюрів не всюди є 15 см, як книжка пише. Десь на світлофорі є більше сантиметрів, десь взагалі немає. Пандусів в аптеки нема, в банки нема. Кожен день доводиться просити відкрийте мені двері. А ці дві металеві рейки геть непридатні теж, тому що металеві рейки заборонені, особливо, коли ідеться про гумові колеса. У нас пандуси – це дві рейки під великим кутом нахилу. Якщо візок я ще якось попхаю, то інвалід може просто перевернутися на спину, якщо ж це плитка якась, то просто ковзатиме», — говорить Оксана Пацалюк, ужгородка.

Попри припарковані машини проїхати з візком чи на візку в Ужгороді майже неможливо. Для врегулювання часто доводиться викликати поліцію. А поїздки громадським транспортом взагалі іноді схожі на квест.

«Найтяжче проїхати з візком там, де припарковані машини. Якщо машина паркується на тротуарі, то від краю тротуару має бути півтора метра. Чоловік часто викликає поліцію. На Корятовичі, де перехрестя і перехід до Кобзарика взагалі постійно паркуються на пішохідному переході машини. А громадський транспорт – це окрема історія. У маршрутки тобі не дозволяють з візком зайти, навіть якщо платиш додаткові 4 грн за місце. Таксистам теж завжди говорю, що маю візок для дитини, з четвертої служби знаходять таку машину, хоча візок складається», — говорить Оксана Пацалюк, ужгородка.

Наразі патрульні продовжують збирати матеріали про недотримання норм Закону України про забезпечення прав і свобод інвалідів та готують запити в Ужгородську міську раду, стосовно вирішення проблемних питань.

«Проблема у міста залишається – немає місць для паркування осіб з обмеженими можливостями, зокрема на пл. Петефі та Корятовича. За результатами даної контрольної перевірки підготовлена інформація у мерію Ужгорода, в інформації враховані пропозиції патрульних, будемо чекати відповіді. Якщо реакції не буде, то будемо повідомляти у прокуратуру міста Ужгород», — зазначає В’ячеслав Рущак, працівник сектору безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*