“Без сторонньої допомоги ніяк”: студенти перевірили Вінницю на доступність для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

“Без сторонньої допомоги ніяк”: студенти перевірили Вінницю на доступність для людей з інвалідністю (ВІДЕО). вінниця, доступність, експеримент, студент, інвалідність, person, clothing, footwear, outdoor, man, jeans, transport, woman, wheelchair. A group of people around each other

“Без сторонньої допомоги ніяк”: студенти перевірили Вінницю на доступність для людей з інвалідністю. вінниця, доступність, експеримент, студент, інвалідністьЕксперимент у Вінниці / Скріншот відео

У Вінниці студенти закладу вищої освіти влаштували соціальний експеримент – перевірили наскільки місто доступне для людей з інвалідністю. Учасники намагалися подолати дистанцію так, як це робили б незрячі, люди з вадами слуху чи з обмеженням у рухах. Свідками експерименту були кореспонденти “5 каналу”.

Учасники експерименту стартували із центру міста. Вже на перших метрах учасників чекали труднощі. На шляху купа перешкод: бордюри, калюжі, дерева.

Учасники експерименту розділилися на групи, щоб подолати дистанцію 2,5 кілометри: одні на візках, інші з зав’язаними очима, а дехто з берушами.

Студентка Ольга Литвин наважилася сісти в інвалідний візок.

“Спочатку думала буде легко, а потім сіла і зрозуміла, що без сторонньої допомоги ніяк”, – розповіла учасниця експерименту.

Пересуватися, як зазначила студентка, виявилося непросто.

“Дуже міцні треба мати руки, це дуже важко. Морально ще важче, фізичний аспект – він перекриває моральний”, – пояснила Ольга.

Студент Андрій Матеїшен спробував пожити деякий час наосліп.

“Трохи дивно, коли стоїш поряд кіоском із квітами, не можеш їх побачити – це жах”, – розповів учасник.

Протягом усього шляху учасників експерименту супроводжували люди з інвалідністю.

Наталя Видайко, яка на візку з підліткового віку, допомагала студентам розуміти таких як вона.

“Дуже їм було важко. Хочеться, щоб більше таких акцій було, щоб нам допомагали, а не жаліли”, – зазначила Наталя.

Організатори експерименту дали можливість студентам, за допомогою власного досвіду, відчути складнощі, з якими стикаються такі люди.

“Перше, що я зрозумів – як допомагати людям, друге – що не всі потребують цієї допомоги, третє – багато є корисних речей для людей з вадами зору, але водночас дуже багато непідготовленого, наприклад, трамваї – ну дуже незручні”, – наголосив Андрій Матеїшен.

Організатори сподіваються, що такі соціальні уроки допоможуть толерантніше ставитися до людей з інвалідністю.

Сніжана Юр’єва

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*