Ця категорія пасажирів прагне рівних можливостей

Ця категорія пасажирів прагне рівних можливостей. житомирська область, вокзал, доступність, залізниця, маломобільні пасажири, обмеженими можливостями, пандус, інвалідність, abstract, screenshot. A close up of a metal bench

Нині в Житомирській області проживає майже 100 тисяч людей з інвалідністю за різними групами, які не вимагають чогось надзвичайного, а лише хочуть рівних можливостей. У тому числі й користуючись транспортом. Турбота про те, аби вокзали ставали більш доступними для пасажирів з обмеженими можливостями, для залізничників є одним із правил у роботі.

І маємо конкретні позитивні приклади. Приміром, станція Житомир. Тут чимало зроблено для маломобільних пасажирів. Отож на залізничній станції є пандуси, спеціалізована туалетна та душова кімнати, засоби навігації для маломобільних груп населення, інформаційне табло. В туалетній та душовій кімнатах є поручні, м’яка кушетка та кнопка виклику…

На вокзалі ст. Коростень завершили будівництво сучасного пандусу, який відповідає усім вимогам. Як сказав начальник вокзалу Леонід Грищенко, окрім цього пандусу реконструйовано перехідний майданчик в приміському парку з облаштуванням пандусу-виїзду на платформу.

Коростенці на вокзалі планують створити для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями санвузол, пристосований саме для маломобільних людей. Дбатимуть і про удосконалення інформаційних табло, піктограм, візуальних попереджень-покажчиків. Адже це все важливе для особливих пасажирів.

До речі, залізничники обов’язково радяться з людьми з обмеженими функціональними можливостями перед тим, як починати якусь справу для їхнього поліпшення обслуговування. Про це мені розповіла голова Коростенського міського товариства інвалідів Любов Чалая. Вона періодично їздить підлікуватися до санаторіїв, і користується послугами сталевої магістралі.

Любов Петрівна сказала, що чимало робиться на залізниці для пасажирів-інвалідів, але ще й багато потрібно зробити, аби залізничний транспорт і об’єкти транспортної інфраструктури стали повністю доступними для маломобільних людей. «Ми і надалі постійно спілкуватимемося з залізничниками щодо питань, які хвилюють пасажирів з особливими потребами», – говорить Л. Чалая. А ще вона наголосила на гарному ставленні до неї і до інших маломобільних пасажирів колективу вокзалу Коростень. У разі потреби супроводжують таких людей територією вокзалу, допомагають придбати квитки, здійснити посадку в поїзд чи доставити багаж… Словом, працівники уважні й турботливі.

Оксана Климчук

Південно-Західна залізниця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*