Дмитро Щебетюк перевірив Кропивницький на доступність (ФОТО)

Дмитро Щебетюк та сходи відділення місцевого банку, м. Кропивницький. дмитро щебетюк, кропивницький, доступність, перевірка, інвалідний візок

Дмитро Щебетюк та сходи відділення місцевого банку, м. Кропивницький. дмитро щебетюк, кропивницький, доступність, перевірка, інвалідний візок

15 липня до Кропивницького завітала команда проекту Доступно.UA, щоб перевірити, наскільки обласний центр зручний для людей, що пересуваються на інвалідному візку.

– Я раніше не був у Кропивницькому й очікував чогось непримітного. Проте ваше місто нас здивувало. Сьогодні ми побачили, що тут не гірше, ніж на заході країни, де найбільш прогресивний розвиток доступності міста, – саме так розпочав спілкування з журналістами та місцевими активістами співзасновник ініціативи Доступно.UA Дмитро Щебетюк.

Дмитро Щебетюк, співзасновник ініціативи Доступно.UA, у відділенні «УКРПОШТА», м. Кропивницький. дмитро щебетюк, кропивницький, доступність, перевірка, інвалідний візок

Вже 3 роки Доступно.UA поширює ідею доступності міського простору та повноцінне включення людей з інвалідністю у життя суспільства. Їхня мета — показати, що люди, які пересуваються на інвалідному візку, можуть жити та насолоджуватись життям на повну, гуляти містом, відвідувати різні заходи та заклади, як і ті, хто ходить на своїх двох.

– У нас є три місії. Перша – це тренд доступності. Важливо донести інформацію в суспільство, що доступні кафе, переходи, магазини – це комфортно для всіх, а не тільки для людей на візках. Друга місія – нормалізація інвалідності. Суспільство має певні стереотипи та упередження. Хтось соромиться виходити на вулицю, а хтось соромиться чи боїться випускати своїх рідних за межі квартири. Ці стереотипи залишилися ще з радянського союзу. Так не повинно бути. І третя наша місія – це мотивація до активного життя. Важливо показати, що попри перешкоди можна жити на повну та насолоджуватися життям, – говорить Дмитро Щебетюк.

Після перс-конференції команда Доступно.UA перевірила декілька локацій в центрі, зокрема аптеку, Укрпошту та переходи. Загалом учасники проекту відзначили, що центр міста цілком доступний для людей, які пересуваються на візках.

Більш повна перевірка буде проводитися згодом.

Аліна Кулик

«Утренний город»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*