Франківськ увійшов до трійки доступних міст у рейтингу українського активіста

Франківськ увійшов до трійки доступних міст у рейтингу українського активіста. івано-франківськ, дмитро щебетюк, доступно.ua, доступність, рейтинг

Франківськ увійшов до трійки доступних міст у рейтингу українського активіста. івано-франківськ, дмитро щебетюк, доступно.ua, доступність, рейтинг

Івано-Франківськ увійшов до трійки доступних міст країни у рейтингу українського активіста Дмитра Щебетюка.

Про це на своїй сторінці повідомив міський голова Руслан Марцінків.

“Рейтинг доступності від українського активіста, співзасновника ініціативи Доступно.UA. Франківськ – у трійці лідерів, тому що місто має бути доступним для всіх без винятку”, – йдеться у дописі.

Довідка:

Дмитро Щебетюк (1989 р.н.) — український активіст, спортсмен, блогер, мандрівник, співзасновник ініціативи «Доступно.UA», ведучий рубрики «Інклюзія» програми #@)₴?$0.

У лютому 2011 року пошкодив хребет і спинний мозок, отримав сильний струс мозку в результаті падіння, відтоді пересувається на візку.

На своїй сторінці у Фейсбуці Дмитро опублікував особистий суб’єктивний рейтинг доступності міст.

“Його вже кілька років з мене витягували журналісти і от я готовий його оголосити. Насправді, це не так легко. Але вже впродовж року ми створимо значно об‘єктивніший Рейтинг Доступності Міст разом з Доступно.UA з чіткими критеріям та параметрами, до якого увійдуть 10 міст з населенням 100-250 тис.чол.

Було важко визначитися, особливо зі Львовом та Вінницею, оскільки Львів для мене комфортніший в певних аспектах, а Вінниця динамічніше і цілеспрямованіше розвивається. Хоч перший також має цю перевагу. Франківськ має позитивні тенденції, і можливо скоро дожене.

Щодо Києва, то він також у мене претендував на перше місце, та від залізничного вокзалу місто зустрічає купою перешкод на шляху. Шляхи на Софійській та Михайлівській площі, цінні історичні пам’ятки, поряд з якими проходять сімейні свята та різні класні заходи також є вкриті бордюрами і значно ускладнюють пересування. А також підземні переходи (біль міста) та ще багато іншого.

Деякі міста досліджені мною значною мірою, деякі досить поверхнево. І цей рейтинг не можна називати навіть приближеним до об’єктивного. Однак, вирішив з вами ним поділитися.

До уваги я брав як питання доступного транспорту, тротуарів, закладів, держустанов, так і внутрішнє відчуття безпеки у місті.

Зокрема, у Запоріжжі, Кривому Розі, я себе капець як некомфортно через височенні бордюри відчував, це внутрішньо дуже обмежувало. Варто зазначити, що у тих містах дуже добрі і привітні люди.

Ужгород та Рівне – міста, де все дуже складно, там майже немає натяків на якісь позитивні зрушення, хоча громада Рівного активно впроваджує і наполягає на цьому. А от Ужгород має значно більше фінансових можливостей в тому плані через туристичну складову.

Кожне місто інакше, кожне місто має свої недоліки і переваги. Ті, які посіли останні місця можуть позмагатися з першими і спокійно перемогти у певних пунктах. Однак поки, як є.

Ну, і як же не сказати про Кам’янець-Подільський?! Це моє рідне місто. Воно завжди буде найкращим для мене.

Вже зовсім скоро ми поїдемо до Івано-Франківська та Тернополя проводити моніторинг для створення першого в Україні, пілотного, рейтингу доступності міст”, – йдеться у дописі активіста.

Рейтинг доступності міст Дмитра Щебетюка:

1. Львів
2. Вінниця
3. Івано-Франківськ
4. Київ
5. Кропивницький
6. Черкаси
7. Слов’янськ
8. Чернівці
9. Одеса
10. Тернопіль
11. Хмельницький
12. Кам’янець-Подільський
13. Луцьк
14. Кам’янське
15. Полтава
16. Ужгород
17. Дніпро
18. Харків
19. Павлоград
20. Рівне
21. Запоріжжя
22. Кривий Ріг
23. Чернігів

БРІЗ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*