ГО «Океан добра» навчає керівників ОТГ Січеславщини, як забезпечити належні умови для людей з інвалідністю

ГО «Океан добра» навчає керівників ОТГ Січеславщини, як забезпечити належні умови для людей з інвалідністю. го океан добра, січеславщина, доступність, проект, інвалідність, person, clothing, human face, woman, computer, laptop, man, bottle. A group of people standing in front of a store

ГО «Океан добра» навчає керівників ОТГ Січеславщини, як забезпечити належні умови для людей з інвалідністю. го океан добра, січеславщина, доступність, проект, інвалідність

На Січеславщині стартував проект, покликаний подолати фізичні бар’єри та зробити адміністративні будівлі ОТГ доступними для людей з інвалідністю. В рамках проекту керівників громад навчають, як забезпечити належні умови для маломобільних груп населення.

Ініціатива створення проекту належить громадській організації «Океан добра». Її засновали особи з інвалідністю для запровадження інклюзії на Січеславщини та, зокрема в Україні.

За словами представників ГО «Океан добра», одна з найважливіших проблем – зробити інфраструктуру доступною.

Голова організації Ольга Волкова розповідає, що наразі суспільство не готове забезпечити належні умови для активного життя маломобільних людей. У Дніпрі та регіоні обмежена кількість місць з повною доступністю для людей з інвалідністю. Пандуси, низькопольний транспорт, вбиральні – лише почали активно впроваджуватися у Дніпрі. На черзі – впровадження інклюзії та подолання бар’єрів в новостворених ОТГ Січеславської області.

«Потрібен час і нові знання для розуміння та прийняття того факту, що людей з мало мобільних груп стає більше. Для цього ми проводимо круглі столи, беремо участь в розробці нових Державних будівельних норм, постійно ініціюємо створення робочих груп разом з міським та обласним департаментами соціального захисту», – стверджує Ольга Волкова.

Для того, щоб люди з інвалідністю отримали доступ до повноцінного життя члени ГО «Океан добра» розробили проект доступності адміністративних будівель для маломобільних груп населення. Проект передбачає проведення інформаційних тренінгів в територіальних громадах Січеславщини.

Головна мета тренінгів — привернути увагу громадськості до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями, аби зруйнувати усталені стереотипи, недоступність інформації та брак комунікації.

«Ми об’єднуємо голів та посадових осіб ОТГ, депутатів, робітників соціальних служб. Надаємо їм практичні рекомендації щодо ДБН, аби будинки і споруди для стали доступними для маломобільних груп населення. Під час тренінгів ми ділимося успішним досвідом, вчимо знаходити шляхи ефективної взаємодії з органами влади та іншими структурами. Члени нашої організації прагнуть навчити цільову групу етикету спілкування з людьми з інвалідністю, принципам універсального дизайну та аудиту об’єктів», — розповідає Ольга Волкова.

Перші тренінги відбулись в смт Солоному, Васильківській та Слобожанській ОТГ в рамках спільного проекту ГО «Океан добра» і Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської області.

Заступник Слобожанського селищного голови Світлана Вусик зазначила, що громада вчиться створювати безбар’єрний простір для маломобільних груп населення. Поступово будинки мешканців Слобожанської ОТГ облаштовують пандусами.

«Забудова приміщення Слобожанської селищної ради створювалась з 50-х років минулого століття. В той час питання безперешкодного доступу людей з інвалідністю до інфраструктурних об’єктів нікого не турбувало. Зараз же, дивлячись на кращі європейські зразки, ми розуміємо, що нам потрібно пристосовувати тротуари, громадський транспорт тощо. В’їзд до приміщення нашої селищної ради вже облаштований пандусом», – підкреслила Світлана Вусик.

Член ГО «Океан добра», майстер спорту з волейболу сидячи і майстер спорту міжнародного класу з кульової стрільби Татьяна Подзюбан відзначила, що в Слобожанській громаді створені найкращі умови для людей з інвалідністю. В адмінбудівлі широкі коридори, якими зручно пересуватися на візках, двері мають вбудовані фіксатори, інформаційні матеріали розміщені на доступній висоті.

«Важливо, що керівництво Слобожанської ОТГ зважає на потреби маломобільних груп населення, а також намагається їх вирішити. Таким чином формується культура поводження з людьми з інвалідністю», – акцентував член ГО «Океан добра» Сергій Подзюбан.

Учасники проекту погодилися, що на території громад Січеславської області має створюватись громадський простір та зони відпочинку для всього населення, в тому числі для вразливих громадян.

Людмила Ступак

Дніпроград

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*