Харківські аптеки недоступні для людей з інвалідністю

Харківські аптеки недоступні для людей з інвалідністю. харків, аптека, доступність, інвалідний візок, інвалідність, person, car, outdoor, tire, auto part, camera, synthetic rubber, wheel, close. A close up of a person driving a car

Активісти перевірили доступність аптек декількох та визначили наскільки ті відкриті для людей з інвалідністю.

Учасники Коаліції з протидії дискримінації промоніторили аптеки в Харківській, Київській, Волинській, Вінницькій та Закарпатській областях. Активісти перевірили на доступність 64 аптеки, в тому числі – і 12 харківських, які були відкриті в 2016 році. Тоді вступили в дію зміни до закону щодо ліцензування аптек, які були орієнтовані на потреби людей з інвалідністю. Марія Ясеновська, голова ХОФ «Громадська альтернатива», розповіла, що активістів надихнув випадок одного дніпровського адвоката. Будучи людиною, що пересувається на інвалідному візку, він не зміг заїхати до однієї з таких аптек. Чоловік подав позов до суду і зміг виграти справу.

«Нас ця справа стосовно аптек зацікавила, – розповіла Ясеновська, – що змінилось на практиці? Ми знаємо, що приблизно відбувалося з боку влади, з боку інших громадських організацій. Але нас цікавило що змінилось на практиці. Чи сталося так, що аптеки почали забезпечувати доступність? Чи можна сказати, що у всіх аптеках є пандуси чи кнопка виклику? Нас зацікавило, як відбувається виконання цього рішення і наскільки життя стає кращим».

Під час перевірки волонтери повинні були не тільки оглянути аптеки, а й зробити фото входу, заміряти параметри дверей, пандусу, а також задати низку запитань персоналу щодо того, як вони надають послуги людям з інвалідністю. Таким чином, активісти виявили, що проблеми доступністю аптек починалися ще на вході. Направляюча полоса є тільки в двох закладах, тактильна плитка – в трьох, освітлення біля входу – в 45. В 47 аптеках є сходинки, ніде немає підйомників і тільки 35 обладнані пандусами. При чому, не на всіх можна потрапити до приміщення на інвалідних візках. Зокрема, в 73% аптеках відсутня кнопка виклику, а в 38 є надто високі пороги.

За словами Марії Ясеновської, волонтери, які проводили моніторинг, частіше всього стикалися з негативно реакцією. Нерідко співробітники не тільки були незадоволені перевірко, а й не бажали відповідати на поставлені запитання. Проте активісти змогли показати, що аптеки здебільшою є недоступними для людей з інвалідністю.

Справжня Варта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*