Київський метрополітен. Чи для всіх він доступний?

Київський метрополітен. Чи для всіх він доступний?. київ, колясочник, метрополітен, особливими потребами, інвалід, person, indoor, floor, scene, room, clothing, gallery, wheelchair, woman, group. A group of people in a room

Життя змусило поставити експеримент, ціллю якого було на собі відчути доступність метро для людей з особливими потребами.

Здавалося б столиця, Київ, місто великих можливостей, але ще місто великих проблем для інвалідів.

Звичайно можна використати автомобіль, але не всі мають таку «розкіш» в наші складні часи, тому більшість пересічних українців обирають метрополітен.

Чи для всіх метрополітен є доступним?

На жаль, в Україні кількість інвалідів з кожним роком все збільшується, на даний момент найбільше цьому сприяє війна з країною агресором. Тому проблеми набирають дедалі більшої актуальності.

Наш рейд в інвалідному візку почався від станції метро “Житомирська” до станції “Хрещатик”.

Щоб потрапити в вагон метро, треба подолати безліч сходів, які без сторонньої допомоги не пройти!

Пандуси не придатні для використання, або ж якщо ви сильний-безстрашний чоловік, акробат, який досконало володіє балансом інвалідного візка, зможете самостійно спуститися.

Але, пам’ятайте – це небезпечно для вашого життя. Якщо ж ви дівчина, навіть не намагайтеся зробити це самотужки.

Коли подолані всі сходи, на вашому шляху виникне ескалатор!

Практично на всіх станціях є запасний ескалатор, тобто вільний, який спеціально для вас запустять. Черговий по станції, або навіть декілька працівників, будуть постійно поруч, як було у нашому випадку.

Від ескалатора, за інструкцією, вас супроводжує співробітник метрополітену – аж на перон! Він контролює процес входу до вагону, двері не закриють, поки ви не заїдете!

Черговий на станції повідомить по рації своєму колезі вашої кінцевої станції, щоб вас зустріли. І відповідно вивели з метро. Таким чином, завдяки реальній підтримці службовців метро, ви доберетесь до місця призначення.

Дякуємо черговій станції «Хрещатик» Олені Темошенко, яка нас турботливо супроводжувала і чоловікові, який на жаль, не представився – щиро допоміг! Така увага для мене надзвичайно важлива!

Ми поцікавились – скільки відвідує метро людей з особливими потребами на день? Десь 2-3 особи (це стосується однієї станції).

Суперово, що на нових станціях працюють ліфти, що полегшує шлях.

Досвід супроводу осіб з спеціальними потребами, набутий Київським метрополітеном, вартий всілякого заохочення і поширення! Вдячна керівництву структури і черговим! Відчувається – вивчали європейський досвід, все детально продумали, написали інструкції, проводили навчання…

За кордоном все доступнішим стає транспорт з врахуванням потреб інвалідів.

В небагатій Україні, яка, до того ж воює, все складніше. І ми все розуміємо…

Не забуваємо – скоро відбудеться Євробачення куди приїдуть гості з багатьох країн світу! І я впевнена – серед них будуть люди з особливими потребами, тож шановній київській владі варто продумати про потреби пересування колясочників хоча б на основних транспортних маршрутах!

Окреме прохання для архітекторів та проектувальників – передбачайте альтернативу сходам!

Ми дуже добре розуміємо, що значить жити за європейськими стандартами…

Олександра Вовченко, студентка університету «Україна»

Музеї України

Одна репліка к “Київський метрополітен. Чи для всіх він доступний?”

  1. Лидія :

    Та насправді, людині на милицях, інваліду І-ї групи, на благання запустити ескалатор спуску з вестибюлю м. Дарниця – грубо відмовили. Це було 27 серпня 2014 року. Тут таки і стався інсульт. Навіть для лікарям “Швидкої допомоги відмовили” – змушені були звертатися до пасажирів, аби на ношах знести нескінченними східцями назовні, до реанімобіля!
    Після письмової скарги на цю подію – дзвонило метрополітенівське начальство, вибачалось. Однак, всерівно ситуаціЯ ніяк не змінилася. Економлять. СТАРІ, МАМИ З ВІЗОЧКАМИ ПВДРИВАЮТЬСЯ, НЕПОВНОСПРАВНІ – вимушені долати ті сходи. Ескалатор не включають. А він мав би працювати на фотоелементах. Є пасажири- працює.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*