«Круглий стіл» у міській раді: чернігівці з проблемами зору розповіли, чого потребують для безбар’єрності (ФОТО)

«Круглий стіл» у міській раді: чернігівці з проблемами зору розповіли, чого потребують для безбар’єрності (ФОТО). утос, безбар'єрності, сліпих, person, clothing, indoor, wall, woman, table, group, people, man, room. A group of people sitting at a table

1_21_3_8763_0_1

Нагальною проблемою для сліпих людей у Чернігові зараз є відсутність звукового оголошення зупинок у громадському транспорті. Саме це питання першим серед усіх інших назвав голова чернігівських міської та обласної організацій Українського товариства сліпих (УТОС) Максим Гоцало 16 листопада в ході «круглого столу» в міській раді, присвяченого темі безбар’єрності міста для людей з вадами зору.

«Круглий стіл» збирався саме для того, щоб обговорити з цими людьми, проблеми яких дуже специфічні, можливості тих кроків, які місто може зробити їм назустріч. Окрім голови та активу організації УТОС, у зустрічі взяли участь керівники громадських організацій «Голос батьків» та «Твоя справа», які опікуються слабкозорими людьми, а також директор школи для дітей зі зниженим зором. Від міської ради в обговоренні взяли участь заступник міського голови Олександр Ломако, депутати міської ради Наталія Хольченкова і Микола Носко, керівник Управління ЖКГ Ярослав Куц та інші.

Олександр Ломако розповів учасникам зустрічі про те, що зараз міська рада спільно з управлінням ЖКГ готує програму по безбар’єрності, яку планується прийняти вже в кінці року. Деякі кроки в цьому напрямку вже зроблені – зокрема, влаштовані пандуси і пониження біля пішохідного переходу у міському сквері навпроти бібліотеки ім. Короленка та в інших місцях. Обладнання тротуарів пониженнями та спусками в місті продовжиться.

Але загалом напрямки майбутньої програми поки що більше стосувалися людей, які обмежені в пересуванні ногами. Метою ж є збільшення можливостей і для тих чернігівців, які обмежені у сприйнятті світу. «Тут важливо почути вашу точку зору, поради, рекомендації – що ми як міська влада маємо для цього зробити. Що, в яких місцях і що з цього має бути першочерговим», – сказав він.

Окрім «озвучки» міського транспорту, учасники зустрічі попросили оснастити його більшими за розміром, а ще краще – такими що світяться номерами маршрутів. Потрібним є і збільшення кількості світлофорів зі звуковим сигналом, мощення полоси вздовж краю зупинок громадського транспорту спеціальною тактильною плиткою, а також запровадження правила, за яким громадський транспорт мав би під’їжджати до краю зупинки впритул.

Також представники УТОС попросили на рівні міста Чернігова виділяти для незрячих людей компенсацію оплати за користування телефоном, оскільки це для них зв’язок зі світом і важливо, щоби з міркувань економії такі люди від нього не відмовлялися. Учасники зустрічі розповіли, що місцева програма такої компенсації вже кілька років діє у Прилуках.

Директор школи для дітей зі зниженим зором Олена Житнік звернула увагу на необхідність ремонту тротуарів як біля спеціалізованого дитячого садка №23, так і біля самої школи. За її словами, поганий зір там мають не тільки діти, а часто і їх супроводжуючі. Долати дорогу з вибоїнами їм набагато важче, ніж іншим людям.

Наприкінці зустрічі інваліди по зору висловили ще одне побажання – аби всі водії та кондуктори у громадському транспорті ставилися до них більш ввічливо та співчутливо.

Заступник міського голови пообіцяв максимально врахувати почуті пропозиції.

Довідково:

«Круглий стіл» майже збігся у даті з Міжнародним днем сліпих (відзначається 13 листопада)

Членами УТОС у м. Чернігові є 350 осіб.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Офіційний веб – портал Чернігівської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*