Люди з інвалідністю вимушені їздити у плацкартних вагонах через те, що спеціальних замало (ВІДЕО)

Люди з інвалідністю вимушені їздити у плацкартних вагонах через те, що спеціальних замало (ВІДЕО). купе, підйомник, спецвагон, укрзалізниця, інвалідність, bicycle, land vehicle, vehicle, door, wheel, store. A group of people standing in front of a door

Люди з інвалідністю вимушені їздити у плацкартних вагонах через те, що спеціальних замало. купе, підйомник, спецвагон, укрзалізниця, інвалідність

Люди з інвалідністю вимушені їздити у плацкартних вагонах через те, що спеціальних замало. Так пояснюють ситуацію у прес-службі «Укрзалізниці». Людей, які пересуваються на візках, мають забезпечувати спецвагонами із підйомниками та відповідно обладнаними купе. Натомість їм дають квитки у плацкартні вагони, куди їх підіймає вантажна бригада. Далі — історія жительки Корюківки Катерини Кугук, якій «пощастило» потрапити у спецвагон – щоправда, не український.

13 серпня. 10-та вечора. Чернігівський залізничний вокзал. Із карети швидкої водій вивозить Катерину Кугук. Жінці 60 років. Пересувається вона на візку.

За годину, об одинадцятій, жінка із доглядальницею мають сісти на потяг «Мінськ-Одеса». Навесні їй дали безкоштовну путівку до санаторію в Очакові Миколаївської області.

У дитинстві Катерина Кугук перехворіла на поліомієліт, через це все життя має проблеми із опорно-руховим апаратом. П’ять років том ще могла пересуватись на милицях. Тоді жінка подорожувала так.

З того часу жінка набрала вагу через гормональний збій. Тепер пересувається лише на візку. Коли отримала путівку, звернулась до «Укрзалізниці», щоб її забезпечили спеціальним вагоном з підйомником.

Катерина Кугук, потребує спецвагону: «Я звернулася в Корюківський Ж\Д вокзал, мені сказали, рано ще. Тоді-то прийдете. Добре, ми прийшли з документами, з усім. Вона заказала спецвагон через Конотоп. Вони з Конотопа передають дані на Київ. А Київ відмовив у наданні спецвагона.

Нема можливості. А чого нема можливості, мені не пояснили.»

Аби пояснити, прес-службі «Укрзалізниці» знадобилось 5 днів. Стільки там розглядали інформаційний запит, заздалегідь відправлений нашими журналістами.

Ганна Казимир, прес-секретар регіональної філії «Південно-Західна залізниця»: «Взагалі по Україні – 13 таких вагонів для перевезення інвалідів.

Випадків таких, що ми не надали спецвагон у нас не було. «Укрзалізниця» надає спецвагон по можливості. Якщо на цю дату він не використовується.

Якщо не має можливості відправити саме в цю дату, ми пропонуємо іншу, або на цю дату запропонувати інші місця. На ту дату, коли подавалася заява, не було можливості подати спецвагон.»

Як сказали самі працівники чернігівського вокзалу, Катерині Кугук «пощастило». Вранці в день від’їзду для неї знайшли спецвагон… білоруський.

Катерина Кугук, потребує спецвагону: «Аж у понеділок, осьдечки буквально сьогодні, мені дзвонять з ж\д вокзалу і кажуть: їде інвалід з Білорусії, і є цей спецвагон з підйомником.»

Національна суспільна телерадіокомпанія України Чернігівська регіональна дирекція

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*