На Сумщині міським радам пропонують розробити та реалізувати програми щодо забезпечення людям з особливими потребами вільного доступу до власних домівок

На Сумщині міським радам пропонують розробити та реалізувати програми щодо забезпечення людям з особливими потребами вільного доступу до власних домівок. сумщина, доступність, засідання, пандус, інвалідність, person, indoor, computer, people, clothing, group, laptop, working, human face, several. A group of people sitting at a table in front of a laptop

На Сумщині міським радам пропонують розробити та реалізувати програми щодо забезпечення людям з особливими потребами вільного доступу до власних домівок. сумщина, доступність, засідання, пандус, інвалідність

Про це посадовці та люди із особливими потребами говорили під час засідання обласного комітету доступності на чолі із головою облдержадміністрації Миколою Клочком

Обговорюючи звернення громадян із проханнями встановити пандуси до під’їздів, облаштувати багатоквартирні будинки відповідно до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями, учасники засідання наголошували на тому, що міста області сьогодні у цьому плані зовсім не облаштовані.

«Часто люди із інвалідністю проживають на 8-му чи на 9-му поверсі і роками не мають можливості вийти на вулицю, – говорив член комітету доступності Олег Гап. – Якщо вони готові поміняти своє житло на квартиру на 1 поверсі, то міська влада і забудовники мають піти їм назустріч і допомогти це зробити».

За словами очільника Сумщини, обласна влада може допомогти містам обласного значення розробити профільні місцеві програми по співпраці із забудовниками.

«У цих програмах мають бути враховані пропозиції від людей з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, наприклад, можна буде запропонувати всім забудовникам у містах обласного значення, щоб перший поверх одного з під’їздів зведеного ними будинку був облаштований для людей з інвалідністю. Також місто може створити обмінний фонд. Щоб людина за бажанням могла обміняти свою квартиру на ту, що знаходиться в будинку, пристосованому для людей з особливими потребами. Таким чином, крок за кроком, за кілька років це питання можна буде вирішити».

Голова облдержадміністрації навів конкретний приклад, коли обласна влада відреагувала на звернення жительки міста Суми з ДЦП і разом з міською владою допомогла вирішити її квартирне питання. Подібний механізм спільної співпраці можна застосовувати й надалі.

«Про це ми говоримо з 2006 року постійно на міських комітетах доступності, – нагадали присутні на засіданні члени комітету. – Міські голови мають для початку зібрати всіх забудовників і наголосити їм про соціальну відповідальність».

Заступник голови облдержадміністрації Микола Подопригора та начальник обласного управління містобудування і архітектури Олег Кривцов повідомили на засіданні про те, що на Сумщині лише 6 райдержадміністрацій розташовані у доступних будівлях, 12 – у частково доступних будівлях, які потребують дообладнання. Також наразі всього доступних адмінбудівель органів місцевого самоврядування 16,3%, решта – недоступні або частково доступні.

«Ми не маємо права бути осторонь проблем таких людей. Їхні проблеми – це, в першу чергу, проблеми місцевої влади, і вирішувати їх треба негайно на користь людей», – зазначив Микола Клочко, запропонувавши ще раз це питання розглянути на засіданні колегії облдержадміністрації.

Сумська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*