Не чекати вказівок у вирішенні проблем людей з інвалідністю

Не чекати вказівок у вирішенні проблем людей з інвалідністю. доступності, інвалідністю

_1_27_2_img_6782_1Реалізацію на Полтавщині програм забезпечення потреб людей з інвалідністю обговорили під час розширеного засідання колегії Полтавської ОДА. У роботі взяли участь голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, голова Полтавської ОДА Валерій Головко, голова Всеукраїнського громадського об’єднання “Національна асамблея осіб з інвалідністю України” Валерій Сушкевич, заступники голови ОДА, представники профільних департаментів, управлінь та служб, громадськості, ЗМІ.

Під час засідання голова ВГО “Національна асамблея осіб з інвалідністю України” Валерій Сушкевич зазначив – Полтавщина активно працює над вирішення проблем людей з інвалідністю. Особливо, він відзначив зусилля обласної ради у цьому напрямку, ініціативи голови Олександра Біленького у питанні координації зусиль.

– Полтавщина може стати взірцем того, як вирішувати проблеми доступності. Основа співпраці тут – постійний діалог з організаціями людей з інвалідністю, щоб чути їх проблеми. Це особливо вражає на тлі ситуації, коли, попри ініціативи Президента України, профільні відомства на рівні держави не поспішають впроваджувати нормативи доступності, зокрема у процесі підготовки до виборів. Тому ваша область може бути базою для напрацювання маси проектів доступності європейського зразка, які стануть неоціненним дороговказом для всієї України, – сказав Валерій Сушкевич.

“Навколо питання доступності вже досить розмов. Потрібні реальна карта дій для виправлення ситуації – у області дуже мало об’єктів соціальної інфраструктури, які уповні б відповідали нормативам доступності,” – зазначає голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

– Давайте додамо сюди ще недосконале законодавство і бюрократичні процедури – і маємо нестерпне життя для людини з інвалідністю. Отримати 55 погоджень, щоб побудувати пандус – людині без інвалідності це важко! Сьогодні за моєї ініціативи активно працює робоча група, до якої увійшли представники громадських організацій людей з інвалідністю. Наше завдання одне – не чекати законів чи вказівок згори, а знайти реальний механізм спрощення бюрократичних процедур. Для пілотних проектів доступності ми вже визначаємо об’єкти Полтави, Гадяча і Решетилівки, – розповів Олександр Біленький.

_1_27_2_img_6773_2_1_27_2_img_6723_3

Полтавська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*