Представники громадських організацій перевірили на доступність Регіональний центр послуг

Представники громадських організацій перевірили на доступність Регіональний центр послуг РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПОСЛУГ ХАРКІВ ДОСТУПНІСТЬ ПЕРЕВІРКА ІНВАЛІДНІСТЬ

Люди, які пересуваються на інвалідному візку, самі можуть приходити до Регіонального центру послуг і вирішувати свої проблеми, оформлювати документи.

Про це повідомила віце-президент Харківської міської громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова, яка відвідала Регіональний центр послуг і на особистому прикладі перевірила центр на доступність для людей з обмеженими можливостями.

Зокрема, біля Регіонального центру послуг відведені спеціальні місця для паркування, зроблені пандуси. На центральних дверях є кнопка, при натисканні якої рух дверей сповільнюється, і людина з інвалідністю може спокійно потрапити в приміщення. У центрі встановлено термінали з низькою підлогою для реєстрації в черзі. Немає високих стійок, робочі місця адміністраторів обладнані для прийому людей з інвалідністю. У приміщенні є покажчики, які ведуть до санітарної кімнати.

«Вмикач світла знаходиться на нормативної висоті – 90 см, людина на візку може легко заїхати і включити світло. Є поручні, дзеркало знаходиться на нормативній висоті і регулює кут нахилу, людина на візку бачить себе цілком і повністю. Також звернемо увагу на гачки, якщо людина приїхала у верхньому одязі або хоче повісити сумку, то можна скористатися двома гачками, які тут встановлені. Санітарна кімната обладнана всім необхідним для повного комфорту», – зазначила Олена Шингарьова.

Також у Регіональному центрі зроблені тактильні лінії, за якими орієнтуються люди з проблемами зору. У зоні ресепшен є книги шрифтом Брайля. Адміністратори центру знають мову жестів.

«Це дуже важливо, що люди з інвалідністю, люди, які пересуваються на інвалідному візку, – можуть самі приходити до Регіонального центру і вирішувати свої проблеми, займатися оформленням необхідних документів. Раніше через те, що такі центри були недоступні – люди з інвалідністю делегували свої повноваження, і приходили соціальні працівники. Зараз людина сама приїжджає і отримує або консультацію, або необхідний документ. Це абсолютне включення в життя міста, людина відчуває себе самостійною, розуміє, що вона сама може вирішити свої питання, це можливість здійснення своїх прав», – підкреслила Олена Шингарьова.

Як зазначила директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Вікторія Китайгородська, питанню доступності центрів адміністративних послуг місто приділяє велику увагу. Тільки в Регіональний центр щомісяця звертаються близько 50 осіб з обмеженими можливостями.

«При проектуванні Регіонального центру послуг ми проводили консультації з представниками Харківської міської організації інвалідів «Креавіта» та іншими громадськими організаціями. Ми врахували їхні побажання і реалізували всі можливості для людей з інвалідністю. Ці ж побажання будуть реалізовані і при будівництві, реконструкції інших центрів, які найближчим часом відкриються в Холодногірському і Слобідському районах. Але варто зазначити, що районні центри надання адміністративних послуг також обладнані всім необхідним. На вході в приміщення обладнані пандуси, де немає такої можливості – працюють ліфти. Людина натискає кнопку, виходить адміністратор і включає підйомник», – розповіла Вікторія Китайгородська.

Зазначимо, що людей з інвалідністю І та ІІ груп в усіх центрах надання адміністративних послуг приймають без черги. Є можливість попереднього запису на прийом.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*