Туристична Тернопільщина стає ближчою до мандрівників різних категорій

Туристична Тернопільщина стає ближчою до мандрівників різних категорій. тернопільщина, доступ, мандрівник, подорож, туризм, sky, outdoor, building, tree, cloud, dome, church, place of worship. A large clock tower in front of a building

Туристична Тернопільщина стає ближчою до мандрівників різних категорій. тернопільщина, доступ, мандрівник, подорож, туризм

Туристичні об’єкти Тернопільщини стають більш доступними для туристів з обмеженими фізичними можливостями.

Про це заявив в.о. начальника відділу туризму Тернопільської облдержадміністрації Ростислав Яцків, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За даними моніторингу в нашій області туризм для специфічної категорії мандрівників в останні роки все більше стає поширеним. Тому для таких людей із особливими потребами, яких у середньому – 10% з числа тих, хто подорожує, створюємо дружнє пізнавальне туристичне середовище. Зараз в області діє близько 100 туристичних об’єктів, які адаптовані для потреб згаданої категорії співвітчизників та туристів з-за кордону», – розповів Яцків.

За його словами, кожен із адаптованих для людей із обмеженими фізичними можливостями об’єктів містить від десяти спеціальних екскурсійних програм.

Особливо популярні подорожі сакрального характеру до духовних святинь Тернопільщини – у Зарваницький духовний центр, Почаївську лавру, Свято-Духівський скит, маршрути до окремих замків.

Деякі із них, як-от екскурсії в Державному історико-архітектурному заповіднику в Бережанах, адаптовано для людей з вадами зору. А в Гусятинському краєзнавчому музеї успішно апробовано сурдопереклад для людей із вадами слуху. Безбар’єрне знайомство із цікавими об’єктами гарантують і в Національному заповіднику “Замки Тернопілля”.

Зараз облаштовується доступ для людей, які пересуваються на інвалідних візках, до туристичних об’єктів у Збаразькому замку, у Почаївській Свято-Успенській Лаврі, Миколаївському соборі, Богоявленському жіночому монастирі в Кременці.

Кожне нове облаштування туристичних об’єктів необхідними умовами доступу в області реалізують разом із фахівцями Тернопільського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів.

Тут надають методичну й консультативну допомогу власникам таких об’єктів у створенні пристосованих умов доступу та під час розроблення екскурсійних програм для туристів специфічної категорії.

Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*