Відбулося засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю

Відбулося засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю. хмельницька область, доступність, засідання, інвалід, інвалідність, person, table, indoor, sitting, flower, people, group, clothing, family, dining table. A group of people sitting at a table

Відбулося засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю. хмельницька область, доступність, засідання, інвалід, інвалідність

6 липня під головуванням заступника голови адміністрації Олега Гуменного відбулося засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури у Хмельницькій області.

З першого питання про стан забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів фізичного оточення на території області доповіла директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська.

Так, в області проживає 127431 інвалідів усіх категорій, серед яких 97654 – інвалідів загальних захворювань, 23986 – інвалідів з дитинства, 21861 – з ураженням опорно-рухового апарату, 2260 – з вадами зору, 1593 – з вадами слуху, які потребують відповідних соціальних послуг.

З метою посилення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, створення сприятливих умов для їх життєдіяльності, реалізації ними права на участь в економічній, політичній, соціальній та культурній сферах суспільного життя, рішенням обласної ради від 17 травня 2012 року № 10-11/2012 затверджено обласну програму забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення до об’єктів житлового та громадського призначення на 2012-2017 роки.

В обласному бюджеті на 2017 рік у складі видатків Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації на виконання заходів вищезазначеної обласної програми було передбачено 80,0 тис.грн., які Департаментом фінансів облдержадміністрації профінансовано в повному обсязі. За рахунок цих коштів було забезпечено сурдоперекладом 28571 хвилин при трансляції інформаційно-аналітичних програм.

Також з метою забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів фізичного оточення, вживаються заходи із пристосування будівель та споруд установ у відповідність до Державних будівельних норм.

Так, за узагальненими даними 83 соціальних заклади розміщуються у 79 власних та 35 орендованих будівлях, з них: 81,9 % будівель – повністю доступні; 16,4% будівель – частково доступні; 1,7% будівель – недоступні.

Також з метою забезпечення інформаційної доступності осіб з інвалідністю, встановлюються таблички з текстом, надрукованим рельєфними знаками (кирилицею та шрифтом Брайля).

Для забезпечення доступу громадян з порушенням слуху до інформаційних, комунікаційних та інших служб, Департаментом забезпечено інформування зазначеної категорії населення про роботу урядової «гарячої лінії» державної установи «Урядовий контактний центр», шляхом розміщення банеру «Для громадян з порушенням слуху» на офіційному веб-сайті та інформаційних стендах.

Крім того, зазначену інформацію доведено до обласної організації українського товариства глухих, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів для подальшого інформування громадян з порушенням слуху про роботу урядової «гарячої лінії».

В продовження засідання, начальник відділу містобудування та архітектури облдержадміністрації Ірина Дунаєвська проінформувала щодо проведення аудиту стану доступності об’єктів житлового та громадського призначення, дорожньо-транспортної мережі та інженерної інфраструктури Хмельницькій області.

Ірина Михайлівна зазначила, що роботу з проведення аудиту було розпочато у 2017 році. Так, на території області здійснено комісійні обстеження, проведено моніторинг та аналіз на предмет визначення доступності об’єктів для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будівель виконавчої влади та місцевого самоврядування, приміщень Пенсійного фонду, підрозділів соціального захисту населення в Хмельницькій області, закладів освіти тощо.

Крім того, відділ містобудування та архітектури облдержадміністрації розробив відповідні Анкети, що були надіслані районним державним адміністраціям та виконкомам міст обласного значення щодо обстеження загальноосвітніх шкіл області з визначенням таких критеріїв як доступні, частково доступні та недоступні. До визначення бралися вимоги до прилеглої території, зона паркування транспорту, входи до будівлі, сходи і пандуси, доступність до приміщень всередині будівлі, коридори, санітарні вузли, ліфти та підйомні пристрої, візуальна інформація (піктограми).

В області 747 загальноосвітніх навчальних закладів для кожного з яких складено відповідний висновок. У 593 освітніх закладах забезпечено безперешкодний доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями, 154 заклади мають вільний доступ і облаштування пандусів не потребують, але додатково влаштовано кнопками виклику.

За словами Ірини Дунаєвської, ситуація з доступністю потребує подальшої роботи, а також відповідного контролю за реалізацією поставлених завдань. Для цієї мети необхідно провести обстеження об’єктів, зі статусом «національний», щодо критеріїв, згідно з якими плануються та виконуються заходи по встановленню тактильної плитки, та на яких підставах констатується ефективність таких заходів для забезпечення доступності та безпечного пересування на відповідних пішохідних шляхах, вулицях, перехрестях. «Сьогодні нашою пріоритетною метою має бути – створення для громадян якісного, комфортного і безпечного життєвого простору. І саме це можливо завдяки впровадженню нових державних будівельних норм», – відмітила начальник відділу містобудування та архітектури облдержадміністрації.

На сьогодні в Україні є чинними понад 180 будівельних норм, з них: 109 працюючих державних будівельних норм, інші — галузеві будівельні норми та СНиП. З них – 25% потребують перегляду. Ця робота ведеться Мінрегіоном спільно з профільними науковими інституціями, міжнародними партнерами та експертами: BRDO та IDLO, РПР, громадською ініціативою «Разом проти корупції», а також громадським сектором та професійним середовищем – архітекторами та проектувальниками.

У квітні Мінрегіон презентував чотири ключових стандарти, направлені на забудову території, вулиць і доріг населених пунктів, дошкільних навчальних закладів та шкіл. Важливою умовою їх розробки стало використання європейських стандартів і норм. Найперша та найголовніша мета ДБН – це комфорт та безпека громадян. У 2017 році Мінрегіон затвердив 13 ДБН. Цього року заплановано перегляд 22 ДБН, наступного року – ще 30.

Серед основних нововведень, які впроваджуються — можливість розміщення у житлових будинках вбудованих дитсадків, введення нових термінів «Блакитна лінія» (обмеження висоти забудови на генеральному плані), «Зелена лінія» (обмеження забудови для збереження зелених територій), вимоги до створення інклюзивного навчального простору та безбар’єрного простору, можливість відкритого навчального простору — різноманітні варіанти організації навчання тощо.

Обговоривши порядок денний, голова обласної організації Українського товариства сліпих Лариса Кірікіщук висловила свої пропозиції щодо забезпечення доступності до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури для людей з інвалідністю по зору. Так, вона звернула особливу увагу на забезпечення позначення жовтим кольором сходи і пороги та обладнання їх поручнями на об’єктах громадського призначення. Також необхідно забезпечити функціонування системи звукових оголошень маршрутів та зупинок в середині і з зовні громадського транспорту (автобуси, тролейбуси) усіх форм власності, озвучувати та підтримувати в робочому стані світлофори на транспортно-активних перехрестях у всіх містах області.

В свою чергу, голова обласного товариства Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів в Україні» Анатолій Савчук звернув увагу присутніх на забезпечення доступності осіб з інвалідністю до культових споруд. Анатолій Миколайович запропонував розмістити на сайті облдержадміністрації «Універсальний дизайн: практичні поради для кожного».

За результатами наради надано відповідні доручення.

Хмельницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*