Вокзал станції Львів налагодив співпрацю з розширення спектру послуг для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями

Вокзал станції Львів налагодив співпрацю з розширення спектру послуг для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями. львів, вокзал, мобільна група, співпраця, інвалідність, wall, handwriting, whiteboard, sign. A sign on the side of a building

Вокзал станції Львів налагодив співпрацю з розширення спектру послуг для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями. львів, вокзал, мобільна група, співпраця, інвалідність

Щороку третього грудня в усьому світі відзначають особливий день – Міжнародний день людей з інвалідністю. Зрозуміло, що характерний він не святковими заходами, чи урочистими подіями, а насамперед прикладом поваги до людей з обмеженими фізичними можливостями та уваги до їхніх проблем та потреб.

Такий приклад залізничники подають, реалізовуючи комплекс заходів, скерованих на безперешкодний доступ людей з інвалідністю до об’єктів інфраструктури. Найбільш актуальні серед таких об’єктів для маломобільних груп пасажирів – залізничні вокзали.

До послуг пасажирів з обмеженими фізичними можливостями вокзал станції Львів було добре пристосовано ще в рамках підготовки до проведення у Львові матчів фінальної частини футбольного Євро-2012. З цією метою залізничники налагодили тісний зв’язок із керівництвом громадської організації “Реабілітація людей з інвалідністю”, зокрема з головою правління цієї організації, координатором “Ресурсного центру “Безбар’єрна Україна” Ярославом Грибальським.

У результаті цієї співпраці на вокзалі якісно зроблено трискатні схили на в’їзді (виїзді) з двірця, працює ліфт, щоб піднятися на перший перон чи спуститися з нього, встановлено домофони біля центрального входу та медпункту для зв’язку з працівниками вокзалу, які допоможуть пасажирові сісти у потяг, підйоми до перонів облаштовані низькими поручнями і для зручності людей з особливими потребами ці поручні продовжені до кінця сходів, на зручному рівні встановлено телефон для пасажирів, що пересуваються в інвалідних візках. Крім того, на прохання людей з вадами зору залізничники прибрали рейки для валіз зі сходів, що ведуть до перонів (залишили тільки на сходах третього перону), відсутні пороги у приміщенні вокзалу, спеціально обладнані вбиральні на вокзалі та в медпункті, на вході до приміського залу побудовано пандус із правильним нахилом і дотриманням усіх встановлених норм.

Прикметно, що Львівський вокзал став одним із перших, який правильно обладнано для людей з вадами зору. При центральному вході є клаксон, на пероні спеціальною ребристою бруківкою викладено доріжки, які не лише допоможуть пасажирові з вадою зору зорієнтуватися у потрібному йому напрямку руху, а й убезпечать від зіткнення зі стовпцями, технічними опорами чи вкажуть на наближення до краю платформи.

Окрім того, на вокзалі діє мобільна група, створена для допомоги пасажирам із особливими потребами. Її завдання – провести пасажира до залу очікування чи потяга, допомогти здійснити посадку/висадку з вагона.

У 2014-му році проходив аудит залізничного вокзалу станції Львів, на предмет облаштування для потреб маломобільних груп населення. Під час заходу делегація, у складі якої були представники Іспанії та Польщі цікавилися зробленим, ділилися своїм досвідом. На спеціалізованому занятті для касирів, чергових по залу і по вокзалу багато корисного щодо етики спілкування з людьми з вадами зору – як правильно видавати їм решту, як проводити по залу та інше – розповіла залізничникам представниця Львівської обласної організації Українського товариства сліпих.

– Не можна сказати, що Львівський вокзал уже повністю пристосований до потреб пасажирів із обмеженими фізичними можливостями, – зауважує начальник вокзалу станції Львів Роман Сенишин. – Тому залізниця продовжує роботу у цій сфері, враховуючи зауваження та побажання і готова покращувати обслуговування, зважаючи на потреби клієнтів.

Хоча на території вокзалу встановлено інформаційні вказівники про відповідні об’єкти для людей із особливими потребами та схему розташування цих об’єктів, трапляється, що пасажири не звертають увагу на наявність згаданих пристосувань і починають нарікати та скаржитися на їхню відсутність. За словами начальника вокзалу станції Львів Романа Сенишина, був випадок, коли активісти з громадської організації “Волонтерський курінь” зініціювали звернення з про те, що вокзал не пристосований для обслуговування осіб з інвалідністю, і звернулися з цього приводу до керівництва Укрзалізниці та в інші інстанції. Залізничники запросили їх на екскурсію вокзалом. Активісти були дуже здивовані побаченим. Вибачалися, зауваживши, що на вокзалі насправді багато зроблено для людей з особливими потребами. Нині з цією громадською організацією налагоджено тісну співпрацю – активісти подарували вокзалу швейцарський сучасний візочок для потреб пасажирів із обмеженими фізичними можливостями. Ця організація неодноразово надавала речі для воїнів, які їдуть на Схід, співпрацюючи з комендатурою, якій підпорядкований зал відпочинку для військових, розміщений на другому поверсі вокзалу.

Львівська залізниця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*