Як фізично обмеженим ужгородцям потрапити до аптек, магазинів, кафе?

Як фізично обмеженим ужгородцям потрапити до аптек, магазинів, кафе?. ужгород, візочник, доступ, пандус, інвалід, building, outdoor, bicycle, street, person, people, way, scene, clothing, vehicle. A group of people walking on a city street

Візочники – такі ж громадяни міста, як і цілковито здорові. Принаймні, конституційно. Але насправді, на жаль, ситуація трохи інакша… адже для того, аби потрапити людям із фізичними вадами до деяких закладів, потрібно звертатися за допомогою до перехожих.

— Пандусами обладнані навіть не всі аптеки. Що вговорити вже про магазини. Та й пересуватися деколи самими вулицями дуже складно, – каже Василь Капцош, який через дорожньо-транспортну пригоду вже десять років є прикутим до візка. —Добре, коли є кому купити ліки чи хліб. Але ж далеко не всі інваліди проживають із близькими. Часто на допомогу приходять соціальні працівники. Та й вони 24 години на добу не можуть бути поруч.

Про кав’ярні чоловік взагалі нічого й не каже, адже більшість із них в Ужгороді також без пандусів. Однак згадує про громадський транспорт і про водіїв, які далеко не завжди готові підвозити таких як він клієнтів.

— Якось мені потрібно було поїхати у справах до Тячева. Один з водіїв рейсового автобусу відмовився мене взяти. Хоч у мене є посвідчення на пільгове перевезення, я готовий був заплатити, але переді мною просто закрили двері. На жаль, номер транспортного засобу не додумався записати, – ділиться думками чоловік.

На роботу транспорту нарікає й інший візочник – Віктор Часін.

— У маршрутку сам забратися не можу. Та й користуюсь громадським транспортом не часто. Але останній раз, коли їхав, мені допомогли як потрапити до салону, так і вибратися з нього пасажири. Водій тільки безмовно спостерігав, наголошує ужгородець.

У той же час 64-річний пенсіонер дуже схвально відгукується про таксі і запевняє, що щоразу до нього ставилися відповідально і з повагою.

Щодо мерії, то як переконана інша візочниця Софія Сабов, можливо після ремонту люди з обмеженими фізичними можливостями матимуть вільний доступ до адмінкорпусу і що сходи будуть обладнані пандусом. Жінка також зауважує, що відчуває себе багато в чому обмеженою, але не впадає у відчай, бо духом вона набагато сильніша за багатьох цілковито здорових людей.

zakarpatpost.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*