Як зробити Кропивницький зручним для людей з вадами зору (ФОТО)

Як зробити Кропивницький зручним для людей з вадами зору (ФОТО). кропивницький, вади зору, доступність, круглий стіл, інвалід, indoor, person, wall, table, clothing, man, human face, people, computer, desk. A group of people sitting at a table

Як зробити Кропивницький зручним для людей з вадами зору. кропивницький, вади зору, доступність, круглий стіл, інвалід

12 жовтня у Кропивницькому відбувся круглий стіл з нагоди міжнародного дня «Білої тростини».

Люди з вадами зору обговорили питання, що стосується їх прав та статей Конституції України, які гарантують та забезпечують ці права. Зокрема, обговорювали такі питання: усунення перепон і бар’єрів, які перешкоджають у пересуванні вулицями; доступність до транспорту; паркуванні і проїзд транспортних засобів у неналежних місцях.

На круглому столі були також присутні представники влади нашого міста. Зокрема, Олександр Вергун, керівник управління транспорту та зв’язку міськради Кропивницького, члени Громадської ради та інші.

Інваліди зору розповіли про те, з чим їм доводиться стикатися у повсякденному житті. Навіть банально виходячи в магазин, їх шлях перетворюється на своєрідний квест. Доводиться здогадуватися, чи не з’явилося на тротуарах якихось нових об’єктів, інтуїтивно відчувати який сигнал світлофору.

“Багато у чому ми стикаємося із труднощами при нашому пересуванні. Особливо те, що стосується транспорту. Має бути озвучка зупинок, але такого немає”, – розповідає один з учасників круглого столу.

Крім того, на заході показали відео, на яких зображено те, яке наше місто не пристосоване до пересування людей з вадами зору.

Об’єкти стихійної торгівлі, стовпи, автівки на тротуарі – це те, що заважає незрячим людям пересуватися вулицями.

Олександр Вергун, вислухавши всі нюанси, які стосуються транспортних перевезень, сказав наступне:

“Світлодіодні показники у старому транспорті не передбачені. І з приватними перевізниками набагато складніше співпрацювати. Але у тролейбусах «Електротрансу» є світлодіодні показники. Цього року ми придбали 20 нових автобусів і в них стоїть система оголошення зупинок і номеру маршруту. Сподіваюсь, наступного тижня вони вже вийдуть на маршрут і система оповіщення ззовні і в середині буде працювати», – зазначив посадовець.

Щодо питання усунення стихійної торгівлі, ніхто нічого не обіцяв, адже з нею безуспішно змагаються вже давно. Але інші питання, які можна урегулювати, посадовці намагатимуться вирішити.

Як зробити Кропивницький зручним для людей з вадами зору. кропивницький, вади зору, доступність, круглий стіл, інвалід

Інформаційний портал Кіровоградщини – Гречка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*