Які інклюзивні новинки впроваджує столичний метрополітен (ВІДЕО)

Які інклюзивні новинки впроваджує столичний метрополітен (ВІДЕО). київ, доступність, комфорт, метрополітен, інвалідність, person, clothing, stairs, footwear, station. A person sitting on a bench in front of a building

Які інклюзивні новинки впроваджує столичний метрополітен. київ, доступність, комфорт, метрополітен, інвалідністьЕскалатори, інвалідний візок / Depositphotos

У програмі “Час: Online” на “5 каналі” радниця керівника КП “Київський метрополітен” Наталія Макогон розповіла, як столичне метро робить проїзд комфортнішим для людей з інвалідністю.

“По глобальних ми зараз завершуємо станцію “Святошино”, один вихід для пасажирів вже відкритий, інший плануємо завершити вже в цьому році. Це для нас інноваційний проект, тому що станція 70-х років зараз облаштовується під ліфти і підйомниками по програмі доступності”, – сказала Макогон.

За її словами, проект реконструкції станції виявився набагато складнішим, ніж планувався через різні вібраційні процеси під землею, які під впливом води змінюють структуру ґрунту.

“Плюс те, що ми встановлюємо ліфти – це складне переобладнання станції. Але ми робимо все, щоб це вдалося. Я думаю коли станція пропрацює рік чи два, ми подивимося, які нюанси виникатимуть за цей час і будемо приступати до наступних станцій, наприклад, “Нивки”, де є великий пасажиропотік”, – зазначила Наталія Макогон.

Вона також зазначила, що в метрополітені тривають і дрібні ремонтні роботи.

“Ми ремонтуємо ескалатори на станціях “Арсенальна” і “Дорогожичі”. Вони потребують капітального ремонту приблизно раз в 10 років. У нас всього 122 ескалатора, тому приблизно 8-10 ескалаторів щороку потрібно капітально ремонтувати. Зараз літо і я хочу нагадати нашим пасажирам, особливо красивим жінкам, тримайте довгі спідниці, тому що вони можуть стати короткими. Чоловікам це сподобається, а вам ні”, – сказала радниця начальника столичного метро.

Наталія Макогон також додала, що всі бажаючі, які мають інклюзивні стартапи для метрополітену, можуть сміливо писати чи дзвонити до них і представляти свої ідеї.

“Для цього ми завжди заключаємо асоціацію людей з інвалідністю, щоб саме вони казали підходить це чи ні. Деякі проекти, конструкції виглядають інноваційними, але не можуть працювати. Ми чекаємо на стартапи, приходьте, ми підключаємо технарів. Тема цікава, ми хочемо, щоб метро було доступним для всіх”, – запевнила Макогон.

Детальніше дивіться у відео:

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*