Заклади Черкас перевіряли на доступність для маломобільних людей (ВІДЕО)

Заклади Черкас перевіряли на доступність для маломобільних людей (ВІДЕО). дмитро щербатюк, черкаси, доступність, перевірка, інвалідність

Заклади Черкас перевіряли на доступність для маломобільних людей. дмитро щербатюк, черкаси, доступність, перевірка, інвалідність

Черкаську міську раду, кав’ярні, пошту та приміщення обласної державної адміністрації – на доступність для маломобільних людей 18 липня перевіряв співзасновник проекту «Доступно.UA» Дмитро Щербатюк. Результати перевірки команда «Доступно.UA» внесе на мапу доступності, яку випустить у грудні цього року.

Свою перевірку співзасновник проекту «Доступно.Юа» Дмитро Щербатюк розпочав із Черкаської міської ради. Черкасець Віталій Середенко є членом комітету доступності, він розповідає, що пандуси у цій будівлі є незручними для користування людей на візках.

«Існує умовний такий пандус, але сам ним я скористатися не можу він є незручним і навіть небезпечним».

Черкасець Тимофій Артикула через травму спини пів року пересувається у візку. Він каже, що Черкаси не пристосовані для маломобільних людей.

«Черкаси місто дуже гарне, проте геть не пристосоване для інвалідів, тому що пандусів навіть в центрі міста дуже мало, я дуже рідко буваю в центрі тому, що важко подолати відстань від дому і до центру».

Після міськради, робоча група перевірила головне відділення пошти Черкас та кав’ярню, яка розташована поряд. Дмитро Щербатюк виміряв кут нахилу пандуса будівель та ширину вхідних дверей.

«70 сантиметрів ніби ок, але не дуже, і вузькі проходи незручні тим, що ти на колясці, якщо в тебе візок 60 сантиметрів, в тебе ще є руки, які займають по 5 сантиметрів – це вже 70 см, в мене на руках видно шрами від того, що я проходив в двері і дряпав руки».

Черкасець Віталій Середенко розповідає, що користуватися транспортом у місті незручно, адже персонал автобусів та тролейбусів не знає, як допомогти людям на візках.

«Транспорт у нас доступний лише на деяких напрямках і то вони тільки частково доступні, що водії, що кондуктори не знають як правильно допомагати, яким чином то все робиться».

Помічник міського голови з питань громадського транспорту Павло Мосійчук, каже, нині ведуться переговори з приватними перевізниками, щодо купівлі автобусів з низьким рівнем підлоги для зручності маломобільних людей.

«Один перевізник придбав такий транспорт три одиниці, вони випущені на 8 маршруті, нарешті з’явився доступний транспорт, також на 26 маршруті один автобус і один автобус на 21 маршруті. Тролейбуси, які мають низький рівень підлоги могли під’їжджати під бордюри, то тролейбусний парк переніс контактну мережу, таким чином, щоб це було можливо».

Кінцевим пунктом перевірки стала Черкаська обласна державна адміністрація.

Зі слів співзасновника проекту «Доступно.UA» Дмитра Щербатюка Черкаси – це 4 місто, яке він та команда перевірили на доступність. Хлопець розповідає про враження від міста.

«В міську раду не зручно, супер-складний пандус. Ззаду є об’їзд, таблички немає той об’їзд закритий. В ОДА класний пандус, немає вбиралень, облаштованих, ті які є не мають навіть унітазу і сходинки і так далі. До головпоштамту візуально вхід є можна потрапити, а всередині розумієш, що три сходинки персонал зайнятий і ти не можеш скористатися усіма послугами».

Голова черкаської організації «Життя без бар’єрів» Леся Валяєва розповідає, з початку 2019 року до неї звернулося 10 людей з інвалідністю які не можуть вільно пересуватися містом, відвідувати публічні будівлі.

«На жаль, є декілька проблем які не дозволяють оперативно та якісно усувати ці проблеми. Перша, це в самому законодавстві, друга – це в ментальності і в небажанні людей з інвалідністю іти далі тобто до суду або писати письмові скарги».

Такі інспекції команда проводить для того, щоб створити додаток із картою України, на якій будуть зображені міста з доступними місцями для маломобільних людей. У Черкасах ці перевірки триватимуть до 20 липня, додає Дмитро Щербатюк.

UA: ЧЕРКАСИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*