Фехтувальники-паралімпійці УжНУ вирушають на чемпіонат Європи

Фехтувальники-паралімпійці УжНУ вирушають на чемпіонат Європи. ужну, змагання, спортсмен, фехтувальник, чемпіонат європи, person, smile, clothing, human face, woman, poster, posing. A group of people posing for the camera

Фехтувальники-паралімпійці УжНУ вирушають на чемпіонат Європи. ужну, змагання, спортсмен, фехтувальник, чемпіонат європи

Уже вкотре ужнівські фехтувальники-паралімпійці вирушають випробувати свої сили на чемпіонат Європи до Риму. За плечима спортсменів численні перемоги, медалі, почесне звання Чемпіона світу, проте на цьому вони не збираються зупинятись. Про бойовий дух фехтувальників та секрети успіху своїх вихованців розповіла майстер спорту, старший викладач кафедри фізичного виховання УжНУ, тренер Закарпатського регіонального центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт» Емілія Мадяр-Фазекаш.

– Як довго займаєтесь тренерською діяльністю фехтувальників-паралімпійців?

– Я розпочала свою діяльність у 2011 році після закінчення університету у Львові. Мені запропонувала долучитись до тренерської роботи Оксана Михайлівна Рапинець. І по сьогодні ми працюємо разом. З того часу і почала формуватись теперішня команда, поступово долучались нові люди і зараз з першого набору залишилось тільки двоє учасників.

– Скільки у вас вихованців? Як часто проходять тренування?

– Стабільно 6 учасників. Тренування проходять кожного дня, навіть у вихідні. У періоди, коли наближаються змагання, ми тренуємось навіть двічі на день. Адже у нашої команди професійний рівень, кожне заняття направлене на досягнення запланованої цілі. Саме тому два члени нашої команди входять до збірної України, троє – у резерві, і навіть нова наша учасниця вже непогано проявила себе у змаганнях світового значення.

Фехтувальники-паралімпійці УжНУ вирушають на чемпіонат Європи. ужну, змагання, спортсмен, фехтувальник, чемпіонат європи

– Чи набираєте зараз у команду новачків? І як саме відбувається процес знаходження і прийняття спортсменів у вашу команду?

– Передусім хочу сказати, що ми націлені на якість наших вихованців, а не на кількість. Проте, у нових людях ми також зацікавлені. Я можу навіть на вулиці побачити людину, яка нам може підійти і поцікавитись у неї, чи хотіла б вона спробувати себе у фехтуванні. Також з початком навчального року разом з колегами шукаємо майбутніх спортсменів серед студентів УжНУ.

– Які здобутки вашої команди вважаєте найвизначнішими?

– Кожен нанесений укол, кожен виграний поєдинок наших спортсменів є досягненням для мене. Звичайно, ми безмежно раділи перемогам на Всеукраїнських змаганнях, адже спочатку ми ставали призерами, продовжували працювати над собою і почали вигравати. І після цих перемог ми потрапили до збірної України і їздили вже на чемпіонати Європи, світу, Кубки світу. Не можу не згадати про Надію Дьолог, випускницю факультету ФСН УжНУ, яка в минулому році виборола звання чемпіона світу по шаблі та Максима Магулу, студента факультету здоров’я та фізичного виховання УжНУ, який здобув 2 місце на Кубку світу по шпазі та на юніорському чемпіонаті світу здобув аж 3 медалі. Я вважаю, що це дуже потужний результат для Закарпатської області.

– Розкажіть детальніше, будь ласка, про змагання, до яких зараз готуєтесь?

– Зараз ми готуємося до чемпіонату Європи. Повний склад нашої закарпатської збірної знаходиться на навчально-тренувальному зборі у Конча-Заспі. 16 вересня ми плануємо вилітати з Києва. Змагання проводитимуться поблизу Риму. Нашу область представлятимуть Надія Дьолог та Максим Магула. Будемо тримати за них кулачки та надіятись на їхній вдалий результат, адже до цих змагань готуємось весь рік.

Фехтувальники-паралімпійці УжНУ вирушають на чемпіонат Європи. ужну, змагання, спортсмен, фехтувальник, чемпіонат європи

– Чи підтримують вас державні установи і чи потребує ваша діяльність спонсорської допомоги?

– Нам допомагає УжНУ, зокрема фінансує деякі тренерські виїзди. Підтримують державні установи: дуже вдячні Ужгородській міській раді та управлінню молоді та спорту Закарпатської ОДА, які сприяють нашому розвитку. Проте, звісно, ми потребуємо й раді і спонсорській допомозі. Адже для наших спортсменів особливо важливий тренерський супровід на змаганнях, який далеко не завжди фінансується державним коштом.

– Якого рівня мрієте досягнути разом зі своїми вихованцями?

– Наша ціль – це Паралімпійські ігри, які відбудуться у 2020 році. Оскільки Надія Дьолог та Максим Магула є членами Збірної України, ми наполегливо працюємо і прагнемо отримати ліцензію на участь у олімпіаді і, звісно, вдало на ній виступити.

Вболіваємо за наших фехтувальників і бажаємо їм виступити якнайкраще!

Ганна Фельцан

Інформаційно-видавничий центр

uzhgorod.net.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*