Ігор Івасюк про інклюзивну освіту: Цивілізованість суспільства вимірюється ставленням до людей з особливими потребами

Ігор Івасюк про інклюзивну освіту: Цивілізованість суспільства вимірюється ставленням до людей з особливими потребами. ігор івасюк, освітня реформа, соціалізація, інвалідність, інклюзивна освіта, human face, person, suit, clothing, man, microphone, tie, sign, spokesperson, panel. A man holding a sign

Ігор Івасюк про інклюзивну освіту: Цивілізованість суспільства вимірюється ставленням до людей з особливими потребами. ігор івасюк, освітня реформа, соціалізація, інвалідність, інклюзивна освіта

Як діє освітня реформа, зокрема, в питанні забезпечення інклюзивної освіти йшлося 14 травня в інтерв’ю із заступником голови Вінницької ОДА Ігорем Івасюком програмі «Час змін» на «Радіо Місто Над Бугом».

«Впевнений, що Україна – на правильному шляху, оскільки ставлення до цієї категорії людей і в першу чергу – до дітей за останні 5 років змінилось кардинально. Діти з особливими потребами повинні почуватись комфортно в соціальному середовищі своїх однолітків, а решту дітей необхідно навчати як саме треба ставитись до них, тобто виховання є двостороннім», – підкреслив посадовець.

Соціалізацію дітей з інвалідністю Ігор Івасюк назвав пріоритетним напрямком в освітній галузі. «Варто зазначити, що на сьогодні в області діють 213 закладів загальної середньої освіти та 58 закладів дошкільної освіти , де організовано інклюзивне навчання, яким охоплено 413 дітей у 366 класах та 92 дитини в 66 дошкільних групах. В освітній процес введено поняття «асистент вчителя», тобто створено додаткові робочі місця. Особистісно орієнтований напрям навчання для дітей з особливими освітніми потребами в області нині забезпечують 352 асистенти учителя та 44 асистенти вихователя. Потреба в фахівцях такого профілю є велика, отже наші вищі навчальні заклади готуватимуть саме таку категорію педагогів. На даний час таку підготовку вже можна отримати у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського».

Торкаючись питання інклюзії в сільській місцевості, зокрема в опорних школах, посадовець зазначив: «Органами місцевого самоврядування прийнято рішення про створення 32 інклюзивно-ресурсних центрів, 28 з них вже зареєстровані як юридичні особи і розпочали свою діяльність. Центри обслуговують не якусь конкретну школу, а надають послуги цілому регіону. Тобто в кожному районі діятиме як мінімум один такий центр та по одному – в містах обласного значення. У місті Вінниці заплановано три таких центри, поки що діє один інклюзивно-ресурсний центр. Проект здійснюється під особистим патронатом Марини Порошенко».

Опорні школи – це ті навчальні заклади, куди дітей підвозять, отже в перспективі реформування в районі може бути 2-3 таких школи, або й більше, в них навчатимуться діти з різними потребами. Інклюзивно–ресурсні кімнати, які будуть створені у кожній опорній школі даватимуть можливість дітям з інвалідністю почувати себе комфортно, а педагогам – психологам, соціальним педагогам, асистентам вчителя індивідуально працювати з дітьми цієї вразливої категорії.

Вінницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*