Інклюзивні класи: як підготувати вчителів, дітей та батьків

Інклюзивні класи: як підготувати вчителів, дітей та батьків. ольга семко, онлайн-курс, особливими освітніми потребами, психологиня, інклюзія, person, indoor, human face, clothing, posing. A person posing for the camera

Розповідає укладачка курсу «Робота вчителя початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами», інформує ГО «Громадське радіо»

Інклюзивні класи: як підготувати вчителів, дітей та батьків. ольга семко, онлайн-курс, особливими освітніми потребами, психологиня, інклюзіяОльга Семко
Фото: Громадське радіо

Гостя ефіру — укладачка курсу, психологиня Ольга Семко.

Вікторія Єрмолаєва: Як називається ваш безкоштовний онлайн-курс та на кого він орієнтований?

Ольга Семко: Курс називається «Робота вчителя початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами». Він розрахований передусім на вчителів початкових класів, але у нас є блоки також для батьків дітей з особливими освітніми потребами, блоки «інтерактивне видання для дітей» та «домедична допомога». Ми свідомо включили в структуру курсу блок для батьків, тому що це дуже важливо. Ніби ми всі говоримо про те, що всі діти мають право на освіту. Але є батьки, які не знають, як саме це зробити, починаючи з законодавчої бази і закінчуючи елементарним спілкуванням з вчителями, тому що ми чудово розуміємо, що батьки дітей з особливими освітніми потребами є специфічною групою людей, тому що у них є досить травматичний життєвий досвід, їм інколи буває важко спілкуватися з іншими людьми, з вчителями. Саме у цьому блоці для батьків у нас буде маленька частинка від психологів для батьків всіх інших дітей в класі, тому що прийняття дітей з особливими освітніми потребами — це окреме питання.

Я на своєму досвіді бачила, як сприймають батьки інших дітей у класі дитину з особливими освітніми потребами і її батьків. Будемо відверті, що, попри інформаційну кампанію стосовно інклюзії, спротив є.

Вікторія Єрмолаєва: Розкажіть про свій досвід.

Ольга Семко: Я маю як психологічну освіту, так і вчительську. Все-таки, маючи приватну практику, я почала займатися поведінковим аналізом. Два роки тому саме людей з такою освітою запрошували до роботи з дітьми з аутизмом. Так у мене в приватній практиці був 7-річний хлопчик. Потрібно було вирішувати, куди віддавати дитину. Я переконана, що які б порушення розвитку не були у дитини, які б складнощі не виникали, базові навички, соціалізації та комунікації, дитина може отримати тільки в колективі, тому разом з батьками ми прийняли таке непросто рішення іти в школу.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Скорочену текстову версію програми підготувала
Світлана Шкурай

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*