Щоб взяти участь в «Іграх нескорених», не потрібно бути професійним спортсменом. Треба лише повірити у власні сили

Щоб взяти участь в «Іграх нескорених», не потрібно бути професійним спортсменом. Треба лише повірити у власні сили. invictus games, ігри нескорених, відбір, змагання, інвалідність, person, human face, necklace, glasses, fashion accessory, face, portrait, wearing, clothing, woman. A person wearing glasses

Щоб взяти участь в «Іграх нескорених», не потрібно бути професійним спортсменом. Треба лише повірити у власні сили. invictus games, ігри нескорених, відбір, змагання, інвалідність

До кінця лютого в Україні триває збір заявок для участі у відборі на участь в «Іграх нескорених»-2018. Про минулорічний досвід української збірної, а також про особливості цьогорічних змагань розповіла координатор проекту «Ігри нескорених» в Україні Оксана Горбач

— Пані Оксано, минулого року наша команда вперше брала участь в «Іграх нескорених», де наші спортсмени вибороли 14 медалей. Чи сподівалися ви на такий успіх?

— В мене особисто не було великих сумнівів, що українська збірна виступить дуже успішно. Та коли щось робиш уперше, завжди залишається місце для сумнівів. Коли ж ми говоримо про наших військових, які пішли захищати країну, повернулися з травмами, пораненнями чи з ознаками інвалідності і все одно продовжують протистояти обставинам, займатися спортом, перемагати себе, то про які сумніви можна говорити. Потрібно розуміти, що успіх не вимірюється виключно медалями, хоча вони, звісно, є показником для певної професійної аудиторії. Як координатор проекту я вірила в успіх українців. Також тренери, які готували команду, були вражені результатами, адже багато учасників узагалі вперше прийшли у спорт і за короткий проміжок часу стали справжніми професіоналами. Наприклад, Роман Панченко вперше стріляв з лука на тестуваннях у Львові, а вже за три місяці посів перше місце на національних змаганнях, згодом виборов золоту медаль в Торонто.

— Invictus Games були засновані 2014 року. Чому Україну запросили до участі лише 2017-го?

— 2014 року, коли з ініціативи принца Гарі в Лондоні були вперше проведені ці змагання, Україну не запрошували. Тоді в Україні тільки розпочалися бойові дії, і ми ще не усвідомлювали, що нам доведеться працювати з проблемами травматизації та інвалідності хлопців, які нас захищають на Сході країни. За кілька місяців ми зрозуміли, що повинні брати участь в Invictus Games і по суті весь 2015-й та 2016-й працювали над тим, щоб Україну включили до заявки на «Ігри нескорених». І це сталося 2017 року.

— Чи буде цьогоріч збільшена кількість учасників від України?

— Кількість спортсменів визначає не українська сторона, а організаційний комітет «Ігор нескорених» у Сіднеї. Наша квота цього року — 15 осіб, так само, як і минулого. Спортсменів не побільшало, але конкурс точно зріс удвічі.

— Чи планується збільшення кількості жінок у збірній?

— Ми дуже хочемо бачити у команді більше жінок. Станом на кінець січня в нас була лише одна заявка від жінки на участь у відборі. І ми зрозуміли, що жінок потрібно закликати окремо, адже багато українських дівчат були на передовій, отримували бойові травми, тож вони також можуть стати членами збірної України. Вже запущена спеціальна комунікаційна кампанія для жінок, у відеоролику знялася учасниця збірної 2017 року Катерина Михайлова (стрільба з лука). Я хочу ще раз наголосити, що «Ігри нескорених» не для професійних спортсменів. Якщо ви не займалися спортом, а хочете спробувати — зареєструйтеся на сайті та спробуйте свої сили (якщо буде потрібно, то вартість проїзду до міст проведення відбору учасникам компенсують). Треба повірити у власні сили. Майже в усіх видах спорту жінки мають свою категорію. Дівчата не будуть змагатися з хлопцями (окрім стрільби), адже існують категоризації за травмами і статтю. Маю зауважити, що в жінок значно більше шансів потрапити до збірної, ніж у чоловіків.

— Підготовка до участі у змаганнях такого рівня потребує неабияких капіталовкладень. Хто допомагає нашій збірній?

— У 2018 році фінансування і забезпечення потреб для «Ігор нескорених» покладено на Міністерство оборони України. Для цього передбачені видатки в державному бюджеті України. Порівняно з минулим роком у нас значно краща ситуація, бо все фінансування покладено на державу.

— В яких видах спорту буде представлена Україна в Сіднеї?

— Ми будемо брати участь у мінімум шести видах спорту, але у нас є амбіція збільшити кількість видів. Зокрема хочемо цьогоріч взяти участь у волейболі та у велоспорті сидячи. Адже нещодавно Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, які одержали поранення, контузію, каліцтво або інші захворювання під час участі в антитерористичній операції Вадим Свириденко разом із Олександром Чалапчієм змогли купити «сидячий» велосипед, який буде переданий на баланс МО України, і ми плануємо на цьому велосипеді проводити тестування в Києві.

— Де зможуть тренуватися учасники після проходження першого тестування?

— Для забезпечення місць тренувань зараз ідуть переговори з обласними державними адміністраціями, у відомстві яких є комунальні підприємства, що можуть забезпечити місця для занять плаванням, пауерліфтингом, атлетикою тощо.

— Хто розробляє дизайн спортивних костюмів, у яких виступатимуть наші спортсмени?

— Минулого року був оголошений тендер, який виграла компанія Joma, вона і займалася виробництвом форми. Але дизайн розробила громадська організація «Стратком».

— Хто з відомих людей підтримує нашу збірну?

— Усі патріотично налаштовані гурти та артисти підтримують «Ігри нескорених». Це, зокрема, Валерій Харчишин (гурт «Друга ріка»), Василь Вірастюк, президент Федерації стронгменів Сергій Конюшок (який, окрім підтримки, ще й тренує збірну), спортсмени олімпійського рівня, багато відомих блогерів та журналістів, які долучилися до поширення інформації про цей проект.

— Чи зможуть учасники «Ігор нескорених»-2018 взяти до Сіднею когось із рідних для підтримки?

— Згідно з правилами «Ігор нескорених» учасники можуть взяти із собою дві особи, але минулого року основний склад збірної взяв до Канади за рахунок цієї квоти запасний склад. Цього року це питання вирішуватимуть тренери та спортсмени.

— Як змінилося життя учасників «Ігор нескорених» 2017 року?

— Частина учасників збірної продовжують активно займатися спортом. У Львові Дмитро Сидорук став директором ГО «Незламний», і він буде займатися спортивною підготовкою військовослужбовців, поранених і ветеранів у місті та області. Сергій Турчинський займається в Луцьку тренуванням ветеранів у пауерліфтингу. Євген Олексенко в Запоріжжі планує відкрити зал для силових тренувань ветеранів АТО, також він організовує змагання з пауерліфтингу. Звісно ж, у Києві Вадим Свириденко дуже багато робить для спорту. А досвідом підготовки Романа Панченка зацікавилися в параолімпійській збірній України.

Як зареєструватися на тестування для «Ігор нескорених» 2018 року

Потрібно зайти на сайт invictusgames.in.ua та клацнути кнопкою миші на «Стати спортсменом», далі необхідно заповнити анкету. Після цього ми проінформуємо людину про те, що отримали реєстрацію, і про те, які документи необхідно підготувати до тестування, що відбуватиметься в березні в Києві, Одесі та Львові. Учаснику належить надати документи, які підтверджують участь у бойових діях і отримання травми під час виконання службових обов’язків у зоні бойових дій (посвідчення учасника бойових дій або інший документ, що посвідчує участь у бойових діях, висновок військово-лікарської комісії, в якому вказано характер травми та де вона була отримана, паспорт, ідентифікаційний код, фотографію і довідку про проходження функціональної діагностики (вона буде безкоштовною, ми повідомимо, де її можна пройти).

Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, які одержали поранення, контузію, каліцтво або інші захворювання під час участі в антитерористичній операції Вадим Свириденко.

Щоб взяти участь в «Іграх нескорених», не потрібно бути професійним спортсменом. Треба лише повірити у власні сили. invictus games, ігри нескорених, відбір, змагання, інвалідність

— Вадиме, що дала вам участь в «Іграх нескорених» у Торонто?

— Участь у цих змаганнях — це насамперед досвід, досвід інших ветеранів, інших країн, знання про те, як зробити нові кроки у спорті ветеранам, що отримали інвалідність. Це дуже важливо, і ми зараз користуємось цим досвідом і будемо й надалі поширювати спорт серед ветеранів.

— Як до української збірної ставилися в Канаді, адже наша країна вперше брала участь у тих змаганнях?

— Насправді нас приймали дуже тепло. Багато учасників спілкувалися з нами, хотіли знати про події в нашій країні, як ми живемо. А ще багато людей у Канаді дуже хотіли отримати українську форму. Все було сповнене неабиякого позитиву, а українську збірну в Канаді шалено підтримували.

— Що ви побажаєте людям, які хочуть взяти участь у відборі, але з певних причин не наважуються це зробити?

— Треба подолати страх. Усім лячно, але всі ми люди, придивляємося одне до одного, потім робимо перші кроки. Коли ми тренуємося разом — це дуже позитивна спортивна атмосфера. Треба побороти свій страх, зареєструватися для відбору, прийти і спробувати свої сили.

— А як змусити себе не занепасти духом після отриманих на війні травм, адже багато хто вважає, що його життя закінчилося?

— Просто треба встати з ліжка і почати робити найпростіші вправи. Можливо, комусь буде важко, але я точно знаю, що держава підтримає таких хлопців і надасть їм необхідні можливості, головне, щоб у них була воля до змін. Нехай приходять на «Ігри нескорених», і у них обов’язково з’явиться бажання займатися спортом. Я можу сказати, що навіть у журналістів, які робили матеріали про Ігри, з’явилося бажання теж займатися спортом.

— Розкажіть про нові проекти, над якими ви зараз працюєте?

— У наших планах — побудова спортивних майданчиків для ветеранів. Зараз у нас ідуть переговори стосовно цього, вже є спонсори, готові надати обладнання для кросфіту. Також на цей рік заплановано нові змагання, які проводитимуться в Шотландії серед ветеранів морської піхоти і спецпризначенців, — це марш-кидок на 50 кілометрів. Поки що в нас немає досвіду участі в таких змаганнях, але ми сподіваємося виступити там достойно.

Спілкувалась Олена Круглєня

«Народна армія»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*