Як криворіжанка створює казковий світ

Як криворіжанка створює казковий світ. наталія біденко, вади зору, майстриня, творчість, інвалідність, flower, painting, indoor, vase, funeral, plant, decorated, window, arranged, several. A vase of flowers on a table

Як криворіжанка створює казковий світ. наталія біденко, вади зору, майстриня, творчість, інвалідність

Прикро, що наше суспільство так і не навчилося толерантніше ставитися до людей, які мають інвалідність. А саме у них варто повчитися любові до життя… Не є винятком криворіжанка Наталія Біденко. Вади зору не зашкодили майстрині закохатися у декоративно-ужиткове мистецтво. В умілих руках Наталії звичайний аркуш перетворюється на казку. У її композиціях відчувається подих лісу, потріскування гілочок, шум вітру й моря. «Вісті» поспілкувалися із криворізькою мисткинею.

Як криворіжанка створює казковий світ. наталія біденко, вади зору, майстриня, творчість, інвалідність

Захоплення з дитинства

— Пані Наталіє, що стало поштовхом для Вашої творчості?

— У п’ять років батьки записали мене до художнього гуртка при Палаці піонерів. Його керівник відзначив одну з моїх робіт, сказавши, що її можна відправити на міську виставку, і вона здобуде перше місце. Напевно, після цього рідні дізналися про мій талант і вирішили його розвивати.

— Коли усвідомили серйозність захоплення?

— Коли вступала до нашого педагогічного інституту, постав вибір: музично-педагогічний факультет або індустріально-педагогічний, спеціалізація — учитель обслуговуючої праці. Я обрала друге.

— Чи стало хобі дитинства професією?

— Так. І сенсом життя.

Різні техніки

— Як Ви стали профі у своїй діяльності?

— Є прислів’я: «Терпіння і труд усе перетруть». Наполегливістю, старанністю, вимогливістю до себе, терпінням — усім цим можна багато чого досягти в житті. Працюючи з дітьми у Центрі творчості Дзержинського району, в клубі школяра «Зміна», учителем у школі-інтернаті №9, мені випала нагода розкрити свої вміння та навички володіння багатьма видами декоративно-ужиткового мистецтва: плетіння бісером, на коклюшки, макраме, в’язання на спицях і гачком, фітодизайн…

— Яке із захоплень найулюбленіше?

— Мені цікаво працювати у різних техніках: паперопластика, фітодизайн, вишивка. Найбільше цікавить сам процес творчості.

— У чому таїнство Вашої креативності?

— Наприклад, візьмемо паперопластику. Уявіть собі, що простий клаптик паперу в умілих руках перетворюється у соковите листя, сухоцвіт розквітає і починає жити другим життям, троянди із тканини виглядають як справжні. Народжуючись у творчих фантазіях, слухняний матеріал майстра-аматора перетворюється на казку.

Мета — навчити

— Пам’ятаєте свою першу виставку?

— Так, це «Зимові фантазії» у криворізькому міському виставковому залі у 2008 році. На ній було представлено 23 композиції із паперопластики.

— Скільки взагалі було виставок?

— Більше 10. Попередня — «Дзвони моєї душі» у Центрі творчості інвалідів ГО «Разом», де були представлені роботи в техніці фітодизайну, вишивка стрічками, вишивка стрічками на батику. Остання, це коли спочатку наноситься малюнок на шовк, а потім уже вишивається. Я спробувала пограти рожевими кольорами. Людям сподобалося. Навіть були бажаючі купити певні композиції відразу на виставці.

— Чи мають Ваші роботи лікувальні властивості?

— Для мене — так. Зосереджуєшся на роботі, відволікаєшся, і біль відступає.

— Чи дорого вони коштують?

— Моя мета — навчити, передати досвід, виховати почуття прекрасного.

А реалізація робіт — це як складеться. Деякі композиції з фітодизайну, вишивки стрічками, рушники, бісер осіли у приватних колекціях у США, Канаді, Португалії, Росії, інші — у нас, в Україні. Є роботи, які не продаються. Ну, як можна продати душу?!

Володимир Думанський

«Вісті Придніпров’я»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*