Коли український інтернет стане доступним для людей із вадами зору?

Коли український інтернет стане доступним для людей із вадами зору? ВАДАМИ ЗОРУ

Більшість українців вже звикла відпочивати, шукати матеріали для навчання та виконувати роботу в режимі онлайн. Проте для людей із вадами зору український інтернет є практично недоступним. Навіть сайти офіційних структур в Україні, на жаль, працюють без спеціальних сервісів для інвалідів зору.

Тим часом в ряді цивілізованих країн додатковий онлайн-функціонал для незрячих стає обов’язковим і затверджується на законодавчому рівні.

«З 25 жовтня в Ізраїлі починає діяти закон про адаптивність сайтів для інвалідів, – повідомляє it-фахівець з міста Бней-Брак Євген Штерн. – Він досить серйозний як за вимогами до сайтів, так і за розмірами штрафів. Для виконання вимог закону необхідно буде кардинально змінити стандарти верстки та впровадити ряд технологій — наприклад, автоматичне виділення активної області сайту, «онлайн-лупу», аудіо-дублювання та інші.»

«Цей закон стосується усіх видів сайтів, сторінок PDF, презентацій (договорів та комерційних пропозицій), відео-роликів, для яких необхідно створити обов’язкові субтитри, та іншого функціоналу», – повідомляє фахівець.

«За моїми оцінками, цей закон призведе до різкого стрибка цін на розробку сайтів в Ізраїлі, – впевнений Євген Штерн. – Аж до 200%, оскільки штрафи для розробників сайту істотні – 15000 $ за кожен сайт, що не відповідає закону.»

Високі стандарти власник міжнародної web-студії обіцяє впроваджувати і в Україні:

«Дані зміни торкнуться не лише сайтів для наших ізраїльських замовників. Ми повністю перейдемо на даний стандарт у всіх своїх проектах — в тому числі в представництвах Казахстану та України.»

За попередніми оцінками, кількість людей з вадами зору в Україні може сягати від 50 000 до 100 000 осіб. Це десятки тисяч пенсіонерів, підлітків, чоловіків та жінок для яких робота, навчання, пошук товарів в інтернеті поки що є недоступними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*