Французькі експерти ділилися досвідом щодо запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю із закарпатськими колегами

Французькі експерти ділилися досвідом щодо запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю із закарпатськими колегами. закарпатська область, проект twinning, експерт, засідання, раннє втручання, person, indoor, table, sitting, wall, group, people, man, clothing, furniture. A group of people sitting at a table

Французькі експерти ділилися досвідом щодо запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю із закарпатськими колегами. закарпатська область, проект twinning, експерт, засідання, раннє втручання

10-11 грудня у рамках реалізації проекту Twinning «Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність» відбулася місія експертної групи проекту Twinning до Закарпатської області. До складу експертної групи увійшли постійний радник проекту Жан-Елі Малкін, експерт проекту Женев’єва Семпер Бріан, експерт проекту Сільві Ванкейсель та перекладач проекту Катерина Киричок.

Закарпатська область – один із чотирьох регіонів України, де відповідно до затвердженого Урядом плану заходів передбачається реалізація у 2017-2020 рр. пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя».

10 грудня відбулося засідання координаційної комісії Ужгородського району щодо реалізації проекту, під час якого було обговорено цілі та ролі комісії, презентувалися та аналізувалися практичні випадки, які потребують підтримки та надання послуг з боку партнерських організацій сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю або групи ризику.

Також 11 грудня у рамках візиту французької делегації було проведено засідання регіональної консультативної ради з питань реалізації пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя», яка утворена в області відповідно до розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації. Метою Ради є надання підтримки родинам, які виховують дітей з вадами розвитку, запобігання відмові батьків від дітей із психофізичними порушеннями та потраплянню їх в інтернатні заклади у Закарпатській області, а також інвалідизації дитячого населення Закарпатської області. На черговому засіданні представили актуальний стан впровадження послуги раннього втручання у Закарпатській області у 2018 році та перспективи цієї послуги у наступні роки. Французькі експерти презентували проект Стандарту надання послуги раннього втручання.

Участь у зустрічі взяли експерти проекту Twinning в Україні, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Петрішка, керівник Обласного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю Олег Кириленко, завідувач відділенням раннього втручання Ірина Рошкович, представники Товариства захисту прав людей з особливими потребами «Надія», члени вищевказаної регіональної консультативної ради та інші учасники.

За результатами засідання, вирішено продовжити реалізацію проекту в Ужгородському, Свалявському районах області та з 1 січня 2019 року долучити до пілотного проекту найбільший район України – Тячівський – на базі Комунальної установи «Тячівський соціально-реабілітаційний (абілітаційний) центр для осіб з інвалідністю» Закарпатської обласної ради з подальшим наданням таких послуг мешканцям Рахівського та Хустського районів.

Довідково

Як відомо, в Україні, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 948-р «Деякі питання реалізації пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання» для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя» продовжується реалізація проекту Тwinning з розробки та впровадження законодавчих та адміністративних засад раннього втручання. Цей проект є інноваційним напрямом для держави, демонструє досвід інших країн, таких як Нідерланди чи Франція. Ця система передбачає реабілітаційну роботу, яка спрямована на розвиток дитини та нормалізацію життя родини. У співпраці з сім’єю з дитиною займається команда спеціалістів у складі лікаря, фахівця з фізичної реабілітації, психолога, педагога, логопеда, соціального працівника. Раннє втручання не тільки сприяє розвитку дитини, але й допомагає їй та батькам адаптуватися до життя у суспільстві.

Наразі ця послуга в області надається відділенням раннього втручання в Обласному центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю (м. Ужгород).

Французькі експерти ділилися досвідом щодо запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю із закарпатськими колегами. закарпатська область, проект twinning, експерт, засідання, раннє втручання

Закарпатська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*