Інвалід із психічними розладами — як йому допомогти?

Інвалід із психічними розладами — як йому допомогти?. умань, психічний розлад, семінар, інвалід, інвалідність, person, sky, finger, thumb, hand, nail. A close up of a hand

У наш час і здоровій людині важко виживати. А як-то тим, у кого інвалідність внаслідок психічних розладів? Які зміни необхідні до нормативно-правових актів з питань соціального захисту таких людей, як їм створити умови для більш повноцінного життя — пропозиції виробили учасники всеукраїнського семінару, що відбувся 6-10 липня в Умані.

Форум був представницьким: прибули посланці громадських організацій людей з інвалідністю з 15 областей України. У заході взяли участь посадовці Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Уманської міськ­ради, начальники управлінь соціального захисту населення Черкаської та Київської областей, керівники соціальних установ та громадських об’єднань осіб з обмеженими фізичними можливостями з різних регіонів України та м.Умань, науковці, фахівці адвокатської агенції «PRIVE». Провело захід громадське формування — Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю «Гармонія» за підтримки Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів, управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.

Як повідомляє директор обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ольга Хоменко, в ході семінару його учасники проаналізували систему професійної та трудової реабілітації людей з особливими потребами, набутими внаслідок психічних розладів. Відвідали кілька закладів такого профілю. Умань — особливе місто: тут діють центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Пролісок», центр професійної реабілітації людей з інвалідністю, реабілітаційний комплекс для людей з особливими потребами, є центр обліку бездомних осіб та єдиний в області заклад, де практикують соціальні послуги бездомним, звільненим та особам з залежностями.

У своїх виступах учасники семінару ділилися досвідом — розповідали про сучасні методи роботи реабілітаційних центрів у різних куточках України, установ соціального захисту населення. Наголошували на тому, що кращий результат там, де є співпраця громадських об’єднань осіб з інвалідністю з органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Вирішували, як створювати робочі місця для осіб з інвалідністю. Проаналізували законодавство щодо професійної реабілітації та зайнятості людей з особливими потребами. Поінформували про статутну діяльність громадських організацій осіб з інвалідністю, набутою внаслідок психічних розладів.

Було і спілкування, й практики: майстер-класи з професійної реабілітації та зайнятості осіб з інвалідністю, фізкультурно-спортивної реабілітації (змагання з тенісу), здобуття побутових навичок (зокрема з вишивання). Спілка адвокатів «PRIVE» подарувала уманським дітям з вадами зору збірку «Золота Гора», надруковану шрифтом Брайля.

“Черкаський край”

Одна репліка к “Інвалід із психічними розладами — як йому допомогти?”

  1. Лидія :

    Допомогти можна, для цього потрібна трудтерапія. Племінниця страждає на шизофренію. Недієздатна. Так от вона абсолютно нічого не робить вдома. Унітаз не змиває навіть. А в стаціонарі – навіть підлогу миє. Держава еповинна була би не просто забезпечувати пенсією. А створити умови для проживання в санаторіях-інтернатах за рахунок праці самих психічнохворих. Щоб не жили паразитами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*