Харків – перше місто, де реалізують сімейний проект допомоги дітям з порушеннями розвитку

Харків – перше місто, де реалізують сімейний проект допомоги дітям з порушеннями розвитку. харків, допомога, порушення розвитку, раннє втручання, інвалідність, person, flower, outdoor, smile, human face, clothing. A person holding a baby

Харків – перше місто, де реалізують сімейний проект допомоги дітям з порушеннями розвитку. харків, допомога, порушення розвитку, раннє втручання, інвалідність

Місто Харків реалізує пілотний проект ООН (ЮНІСЕФ) «Політика раннього втручання».

Про це 14 вересня в прес-центрі Харківської міської ради повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

Раннє втручання – це спільна технологія допомоги дітям із затримкою або порушеннями розвитку від народження до 4 років. На громадському рівні цей проект існує в Харкові майже 20 років. Благодійний фонд «Інститут раннього втручання» допомагає сім’ям з дітьми раннього та дошкільного віку з такими медичними діагнозами, як аутизм, синдром Дауна, дитячий церебральний параліч, затримка психомовного розвитку тощо. Фахівці інституту розробляють індивідуальні програми відповідно до потреб конкретної дитини і його сім’ї, допомагають їй розвинути побутові, комунікаційні навички, надають сім’ям психологічну допомогу і консультації. Також вчать батьків, як створити розвиваючий простір навколо дитини, допомагають інтегрувати дитину в звичайну освітню середу і суспільство, підтримують батьків у захисті прав дітей з порушеннями розвитку.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що тепер цей досвід і проект вже реалізують у дитячих поліклініках.

«Уже дійшли до рівня трьох міністерств – охорони здоров’я, освіти і соціального захисту, які навесні підписали Меморандум про реалізацію проекту раннього втручання. Діти повинні отримувати висококваліфіковану медичну допомогу, сім’ям повинні бути надані повний соціальний захист і підтримка. Всі діти мають отримати освіту, в якому б стані вони не знаходилися, якщо ментально вони готові її прийняти. До нас приїжджають колеги з інших міст країни. Сподіваємося, що Україна прийме наш досвід. Це запорука того, що кількість дитячої інвалідності зменшиться в рази», – зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*