На Полтавщині 33 дитини чують завдяки кохлеарному апарату (ВІДЕО)

На Полтавщині 33 дитини чують завдяки кохлеарному апарату (ВІДЕО). полтавщина, адаптація, кохлеарний імплант, порушення слуху, суспільство, person, toddler, human face, clothing, child, baby, smile, boy, balloon, toy. Connor Gibbs et al. posing for the camera

Свято для дітей з порушенням слуху влаштували на честь 9-ої річниці з дня створення Кохлеарного імпланту. Попри негоду, на малечу чекали подарунки, розваги з аніматорами, майстер-класи від волонтерів, а також аквагрим й фотосесія. Батьки ж нечуючих діток мали змогу поспілкуватися та отримати консультації фахівців.

Вані Рябоконю – 10 років, хлопчик має вроджені порушення слуху. Єдиним способом спілкування зі світом до недавнього часу для таких дітей була жестова мова, але, завдячуючи технології кохлеарної імплантації, у таких людей з’явилася можливість не почуватися не такими, як інші.

Ваня Рябокінь, дитина з порушенням слуху

– Дуже мені сподобалося, що у мене апарат, дуже радий, що я чую, ходжу у звичайну школу.

Сьогодні діти, які користуються кохлеарними імплантами, займаються спортом, ходять до звичайних шкіл та спілкуються із однолітками. Лікар-сурдолог, дитячий отоларинголог Олександр Коцюба запевняє: на сьогодні у Полтавській області є всього 33 дитини з кохлеарними імплантами, а їх вартість варіюється від 20 до 30 тисяч євро.

Олександр Коцюба, лікар-сурдолог, дитячий отоларинголог

– Ви розумієте, наскільки це дорога технологія. Мається на увазі, і щоб її запровадити, це оперативне лікування, підключити цей імплант, щоб він працював, потім активувати його, щоб людина почала відчувати звуки.

Цьогорічне свято кохлеарного імпланту в Україні об’єднало не лише малечу, а їх батьків. Так організаторами свята виступили саме мами дітей, які вже мають такі імпланти, – Наталія Горбань та Тетяна Рябокінь.

Наталія Горбань, організатор заходу

– Сьогодні ми для діток разом з мамами організовували це свято для того, щоб познайомитися з такими ж мамами і дітками, як ми. Що б обмінятися досвідом, щоб обмінятися нашими досягненнями і проблемами, з якими ми зіштовхуємося кожного дня.

До свята долучилася компанія «Cochlear», дистриб’ютор «Універсал. Медичне обладнання», центр «Налаштування КІ в Україні», а також волонтери Червоного Хреста.

Софія Сергійчук, волонтер Червоного Хреста

– Ми приготували для цих дітей програму, майстер-класи, й вирішили долучитися до цього свята. Ми приготували майстер-клас з паперу, де хочемо зібратися, і в ігровій формі це зробити.

Були серед присутніх і представники інвалідного спорту. Олександр Верещака, керівник Полтавського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», запевняє, що сьогодні діти з кохлеарними імплантами займаються спортом, відпочивають та ведуть активний спосіб життя, як і звичайні школярі.

Олександр Верещака, керівник Полтавського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»

– Щоб легше було дітям адаптуватися у суспільстві не тільки у соціальному, а й у фізичному розвитку. Тому я сьогодні тут і буду вести розмову з батьками, з дітьми до залучення їх до занять у наших секціях «Інваспорту».

Основною метою заходу, що проводиться по всій Україні 13-го травня, є спілкування дітей, які вже імплантовані, та їх батьків з тими, хто лише планує це зробити. Також усі гості свята отримали подарунки, а їх батьки – сучасні матеріали та довідники.

Марія Лісніченко

Телеканал «МІСТО»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*