На Закарпатті працюють над вдосконаленням системи раннього втручання (ФОТО)

На Закарпатті працюють над вдосконаленням системи раннього втручання (ФОТО) ЗАКАРПАТТЯ ЗУСТРІЧ ПОСЛУГА РАННЄ ВТРУЧАННЯ СУСПІЛЬСТВО

Народження малюка з нетерпінням чекає вся родина.

Батьки малюють в уяві картинки його благополучного життя, мріють про успіхи… Але щось йде не так, і розвиток дитини порушується. Як прийняти і зрозуміти особливого малюка? Як його розвивати і виховувати? Як адаптуватися в суспільстві і жити нормальним життям? Відповіді на ці та багато інших питань допомагає знайти послуга раннього втручання.

Детальніше на цю тему спілкувались у Закарпатській ОДА Участь у заході, який пройшов в рамках Зимової Школи Раннього втручання при підтримці Міжнародного фонду «Відродження», взяло керівництво Закарпатської облдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, ВГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України», координатори команд Раннього втручання Харкова, Одеси, Ужгорода та Львова.

На зустрічі йшлося про проблеми впровадження послуг РВ в Україні та засоби їх рішення, а також взаємодію громадських організацій та органів місцевого самоврядування з впровадження послуг РВ у регіонах. Закарпаття – один з небагатьох регіонів України, де працює система надання послуг раннього втручання – комплексна допомога родині з дитиною раннього віку з порушеннями здоров’я та розвитку. Ця система передбачає реабілітаційну роботу, яка спрямована на розвиток дитини та нормалізацію життя родини. У співпраці з сім’єю, з дитиною займається команда спеціалістів у складі лікаря, фахівця з фізичної реабілітації, психолога, педагога, логопеда, соціального працівника. Раннє втручання не тільки сприяє розвитку дитини, але й допомагає дитині та батькам адаптуватися до життя в суспільстві.

Наразі ця послуга отримала в Ужгороді додатковий важливий розвиток – створено відділення раннього втручання в Обласному центрі комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів.

Тетяна Москаль

pershij.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*