На Закарпатті працюють над вдосконаленням системи раннього втручання

На Закарпатті працюють над вдосконаленням системи раннього втручання ЗАКАРПАТТЯ ПРОЕКТ TWINNING ЗАСІДАННЯ РАННЄ ВТРУЧАННЯ ІНВАЛІДНІСТЬ

Закарпаття – один з небагатьох регіонів України, де працює система надання послуг раннього втручання – комплексна допомога родині з дитиною раннього віку з порушеннями здоров’я та розвитку. Ця система передбачає реабілітаційну роботу, яка спрямована на розвиток дитини та нормалізацію життя родини. У співпраці з сім’єю, з дитиною займається команда спеціалістів у складі лікаря, фахівця з фізичної реабілітації, психолога, педагога, логопеда, соціального працівника. Раннє втручання не тільки сприяє розвитку дитини, але й допомагає дитині та батькам адаптуватися до життя в суспільстві.

Наразі ця послуга отримала в Ужгороді додатковий важливий розвиток – створено відділення раннього втручання в Обласному центрі комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів. Тож, разом із медико-соціальним реабілітаційним центром «Дорога життя» родини, які виховують дитину з порушенням здоров’я, можуть отримати фахову допомогу і тут.

В той же час у Мінсоцполітики триває втілення проекту ТWINNING – розробка та впровадження законодавчих та адміністративних засад раннього втручання в нашій державі. Цей проект є інноваційним напрямом для держави, демонструє досвід інших країн, таких як Нідерланди чи Франція. Як показує досвід, раннє втручання допомагає суттєво знизити відсоток інвалідності серед дітей, що є надважливим.

Створенню системи надання послуг раннього втручання на всій території Закарпатської області було присвячене засідання робочої групи, яке відбулося 2 березня в Закарпатській ОДА. Участь у зустрічі взяли представник Мінсоцполітики Маргарита Кропивницька, директор департаменту соціального захисту населення ОДА Михайло Петрішка, керівник Обласного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю Олег Кириленко, зав. відділення раннього втручання Ірина Рошкович, голова правління товариства захисту прав людей з особливими потребами „Надія” Ольга Принцовська, а також експерти з Європи, відповідальні за координацію проекту Twinning – Андрій Третяк (лідер проекту), Дімітріс Нікольській, Клара Леймоні, Женев’єв Семпер-Бріан, Жозе Боавіда та інші.

За результатами засідання вирішено збільшити кількість представників громадських, волонтерських організацій у складі обласної робочої групи з питань впровадження в медичну практику послуг з раннього втручання. В подальшому в області проведуть анкетування, за результатами якого визначать установи та адміністративні одиниці, які будуть задіяні в системі надання послуг раннього втручання. Протягом року також проведуть ряд тренінгів для відповідних фахівців та спеціалістів для підвищення якості надання цієї соціальної послуги.

Закарпатська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*