Недостатній рівень охоплення лікуванням призводить до інвалідизації українських пацієнтів, – Асоціація інвалідів розсіяного склерозу

Недостатній рівень охоплення лікуванням призводить до інвалідизації українських пацієнтів, – Асоціація інвалідів розсіяного склерозу. лікування, розсіяний склероз, фінансування, інвалід, інвалідизація, person, human face, man, indoor, clothing, computer, woman, people, laptop, suit. A group of people sitting at a desk

Недостатній рівень охоплення лікуванням призводить до інвалідизації українських пацієнтів, – Асоціація інвалідів розсіяного склерозу. лікування, розсіяний склероз, фінансування, інвалід, інвалідизація

Асоціація інвалідів розсіяного склерозу зазначає, що через недостатнє охоплення лікуванням пацієнтів держава щорічно втрачає до 175 млн.грн.

Всеукраїнська асоціація інвалідів розсіяного склерозу зазначає, що фінансування, яке виділяється державою на придбання препаратів для лікування розсіяного склерозу, забезпечує тільки 10% від необхідної кількості. Через неможливість отримувати повний курс лікування 88% пацієнтів з цим діагнозом в Україні є інвалідами.

Про це в ході круглого столу “Обговорення першого комплексного дослідження ситуації з розсіяним склерозом в Україні” в прес-центрі Українських Новин повідомив голова асоціації Євген Колпаков.

“В Україні відсутнє комплексне розуміння проблеми розсіяного склерозу. Інформація про рівень діагностики, захворюваності, ефективності лікування цього захворювання не систематизована, а ризики недооцінені. Тим часом, розсіяний склероз на світовому рівні визнано однією з головних причин інвалідизації людей молодого віку від 20 до 40 років”, – підкреслив Євген Колпаков.

За його словами, проблема цього захворювання в Україні з кожним роком стає все гострішою. Кількість пацієнтів зростає, в першу чергу за рахунок працездатних молодих людей, проте фінансування, що виділяється державою на лікування розсіяного склерозу протягом 10 років залишається фактично незмінним. В результаті ми отримуємо 10-кратне зростання інвалідів 1 групи серед пацієнтів з цим діагнозом.

За даними, отриманим організацією пацієнтів на підставі аналізу міжнародних звітів, реальний рівень захворюваності на розсіяний склероз в Україні може бути в два і більше разів вище офіційно зареєстрованих 20 719 людей.

“Результати соціологічного дослідження свідчать про те, що головним недоліком в процесі лікування розсіяного склерозу в нашій країні, на думку пацієнтів, є недостатнє забезпечення препаратами. Про це заявили 65% опитаних”, – коментує результати дослідження директор українського офісу IFAK Institute Сергій Говоруха.

Крім того, як відзначають провідні фахівці неврологи, недостатнє фінансування призводить до того, що на державному рівні закуповуються переважно препарати першої лінії (найбільш доступні). Тоді як доступ до інноваційних препаратів другої лінії, здатним призупинити розвиток хвороби в разі її агресивного перебігу, у українських пацієнтів практично відсутній.

Тим часом, на сьогоднішній день існують механізми, які дозволяють зробити вартість лікування сучасними ефективними препаратами доступною. Зокрема, генеральний директор компанії “Рош Україна” Деян Нешич зазначив, що компанія готова вести переговори з Міністерством охорони здоров’я на предмет зниження вартості своїх препаратів для пацієнтів в Україні.

“Ми робимо все можливе, щоб наші препарати були доступними для українців. У нас є можливість зробити вартість лікування ефективними інноваційними препаратами не дорожче, ніж препаратами першої лінії”, – заявив він.

За даними організації пацієнтів через недостатнє охоплення пацієнтів лікуванням держава щорічно втрачає за мінімальними розрахунками понад 175 млн. грн. “Ми не хочемо, щоб на нас дивилися як на інвалідів. Ми можемо і хочемо працювати, створювати додану вартість для держави. Але на державному рівні ніхто навіть не намагається порахувати які втрати несе відсутність ефективного лікування. Цей підхід необхідно міняти”, – впевнений Віталій Махінчук, представник Всеукраїнської асоціації інвалідів розсіяного склерозу.

“Українські Новини”

Одна репліка к “Недостатній рівень охоплення лікуванням призводить до інвалідизації українських пацієнтів, – Асоціація інвалідів розсіяного склерозу”

  1. Асоціація людей з інвалідністю…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*