Нове життя: Провідні спеціалісти світу допомагали українцям із новими протезами (ВІДЕО)

Нове життя: Провідні спеціалісти світу допомагали українцям із новими протезами (ВІДЕО). дніпро, ветеран ато, протез, протезист, протезування, sky, person, outdoor, grass, athletic game, sport, footwear, man, clothing, sports uniform. A group of people standing on a court

Нове життя: Провідні спеціалісти світу допомагали українцям із новими протезами. дніпро, ветеран ато, протез, протезист, протезуванняУкраїнці з протезами

Все щоб повернути їх не лише до звичного життя, а й до спорту. Провідні спеціалісти з Канади, Великої Британії, США та Австралії протягом двох тижнів допомагали українцям із новими протезами. Багато із них – це військовослужбовці, що кінцівки втратили на передовій

Двадцяти трирічний Юрій Дмитренко тестує новий спортивний протез на дистанції півкілометра. За два місяці планує взяти участь у марафоні морської піхоти Сполучених Штатів у Вашингтоні. Ногу він втратив півтора року тому під Маріуполем, рятуючи пораненого побратима – сам підірвався на міні.

“Дуже прикольно, коли ти не міг бігати, не давав протез, а після того ти почав бігати. Тобто попав в цей проект, тому що побачили, що в багатьох змаганнях беру участь і займаюсь бігом і так. Це якась маленька мрія, яка на даний момент вже майже реалізована”, – розповідає демобілізований військовослужбовець ЗСУ Юрій Дмитренко.

У Дніпрі наново вчиться бігати й чемпіонка світу з фехтування на візках львів’янка Наталя Морквич. Дівчина втратила ногу в ДТП.

“Є два види протезів, деякі біжать з колінами, як звичайні, а я мушу бігти через сторону, тобто при кожному русі я переставляю, тому що коліна немає. Кілька разів впала – руку подерла, але нічого страшного, це просто страх”, – говорить Наталя Морквич.

Двадцяти чотирирічному Владиславу Кузнецову бігати заважають осколки в нозі, що залишилися після поранення. Коли відкинув гранату з БТР, врятувавши ще п‘ятьох членів екіпажу, сам втратив праву руку. Нині ж готовий повернутися до раніше звичних вправ зі штангою.

“Я зараз в плавання більше ударився. Тому надіюсь, що завдяки протезу я свою мускулатуру укріплю і зможу ще кращий результат показати”, – зазначає Владислав.

Протезуванням 13-х спортсменів та ветеранів АТО з ампутованими руками та ногами на волонтерських засадах у Дніпрі займалися фахівці з Канади, Великої Британії, США та Австралії. Проект тривав два тижні. Весь цей час у фахівців училися українські колеги.

“Дуже захоплива така мотивація, як пацієнтів так і фахівців. Дуже старалися в проекті і хотіли найкращого результату. Я задоволена бачити на їхніх обличчях посмішки”, – говорить реабілітолог, тренер паралімпійської команди США Аліша Вайт Ванландінгем.

“Наша основна мета – розвивати протезування в Україні і розвивати українських фахівців, щоб вони все це могли робити тут і це поки що успішно вдається”, – додала ініціаторка проекту, президент Канадсько-українського міжнародного фонду підтримки Антоніна Кумка.

За час спільного проекту іноземні протезисти разом із українськими колегами близько двом десяткам людей із обмеженими можливостями подарували не лише функціональні протези, а й нове життя.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*