«Подив речами, довершеними Богом». Послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня хворого

«Подив речами, довершеними Богом». Послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня хворого. бернадета субіру, всесвітній день хворого, діва марія, папа франциск, послання, person, human face, indoor, clothing, man, people, woman, senior citizen, glasses. A group of people sitting in front of a crowd

«Подив речами, довершеними Богом». Послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня хворого. бернадета субіру, всесвітній день хворого, діва марія, папа франциск, посланняПапа вітається з хворими під час загальної аудієнції – OSS_ROM

«Велике вчинив мені Всемогутній», – ці слова Пресвятої Богородиці, записані святим Лукою, лягли в основу теми наступного Всесвітнього дня хворого «Подив речами, довершеними Богом», який Церква відзначатиме 11 лютого 2017 року, в день літургійного вшанування Пречистої Діви Марії, що об’явилася в Люрді. У четвер, 15 грудня 2016 р., у Ватикані оприлюднено Послання Папи Франциска з цієї нагоди.

Пригадавши історію встановлення цього дня та його значення для хворих, страждаючих і тих, які їм допомагають, Святіший Отець пише, що вже відтепер, духовно стаючи перед статуєю Богородиці, встановленої на місці об’явлень у Люрді, він висловлює свою близькість усім, хто переживає досвід страждань і їхнім родинам, а також похвалу всім, «хто виконуючи різні завдання в усіх структурах охорони здоров’я» компетентно, відповідально і з посвятою дбає про полегшення цих страждань.

Зазначивши, що всі ми, як свята Бернадета Субіру, перебуваємо під поглядом Діви Марії, Папа звертає увагу на те, що вона описує свій досвід зустрічі з Пречистою, називаючи Її «Прекрасною Пані», що дивилася на неї «як на особу». «Ці прості слова, – підкреслює він, – описують повноту стосунків. Бернадета, бідна, неписьменна й хвора, відчуває, що Марія дивиться на неї, як на особу. Прекрасна Пані промовляє до неї з пошаною, без фальшивої милостивості. І це пригадує нам, що кожен хворий є і завжди залишається людиною, і потребує відповідного ставлення. Хворі, як також носії різних, навіть найважчих форм інвалідності, мають свою невід’ємну гідність та свою місію в житті, і ніколи не стають предметами, навіть якщо, іноді, можуть здаватися пасивними, що, у дійсності, не так».

Далі Наступник святого Петра пригадує, що після цих подій свята Бернадета завдяки молитві «перемінила свою слабкість у підтримку інших», завдяки любові «стала здатною збагатити ближніх», жертвуючи своє життя «за спасіння людства». «Той факт, шо Прекрасна Пані просить її молитися за грішників, пригадує нам, що хворі, страждаючі, не лише носять в собі бажання оздоровитися, але також по-християнськи прожити своє життя та віддати його, як справжні Христові учні-місіонери», – зазначив Папа, вказуючи на те, що Марія покликала Бернадету стати Сестрою Милосердя, що й нас заохочує вчитися будувати стосунки з хворим, «як з особою, яка, без сумніву, потребує допомоги, іноді, навіть в найелементарніших речах, але яка носить у собі дар, щоб ділитися ним з іншими».

За словами Єпископа Риму, погляд Пречистої Діви Марії просвічує обличчя Церкви в її щоденному заанґажуванні на користь страждаючих, і цінні плоди цього дбання «є причиною подякувати Господеві Ісусові, що слухняний волі Отця став солідарним з нами аж до смерті на хресті, щоби людство було відкупленим». І це є вираженням «милосердної всемогутності» Бога, що «проявляється в нашому житті, особливо тоді, коли воно є слабким, пораненим, приниженим, марґіналізованим, страждаючим, вливаючи в нього силу надії, що спонукає підводитися і підтримує нас».

«З нагоди Всесвітнього дня хворого, – пише Папа, – можемо віднайти новий поштовх робити свій вклад у поширення культури пошани до життя, здоров’я і довкілля, оновлений імпульс боротися за пошану цілісності й гідності людської особи, також і шляхом правильного підходу до біоетичних питань, захисту найслабших та дбання про довкілля».

У цьому контексті Святіший Отець запевнив свою молитовну близькість з усіма тими, хто служить хворим, інституціям охорони здоров’я та сім’ям, які з любов’ю опікуються хворими родичами, заохочуючи їх «завжди бути радісними знаками Божої присутності й любові, наслідуючи світле свідчення багатьох Божих друзів та подруг», згадуючи про святих Івана Божого, Камілло де-Лелліс і Терезу з Калькутти, а своє послання завершив молитвою до Пресвятої Богородиці.

Радіо Ватикану

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*