Толерантність VS Інклюзія

Толерантність VS Інклюзія. львів, завдання, майстер-клас, толерантність, інклюзія, furniture, floor, wall, chair, clothing, person, computer, table, indoor, whiteboard. A person standing in a room

Толерантність VS Інклюзія. львів, завдання, майстер-клас, толерантність, інклюзія

Львів. У межах Кластеру освіти та креативності 20-го вересня відбувся майстер-клас з інклюзії.

Під час майстер-класу відвідувачі по групах виконували різноманітні завдання, які мали на меті показати проблеми, з якими стикаються діти з обмеженими можливостями на прикладі вправ.

Толерантність VS Інклюзія. львів, завдання, майстер-клас, толерантність, інклюзія

Майстер-клас проводила Наталія Приймак, методист відділу методико-педагогічного супроводу інклюзивного навчання Навчально-методичного центру освіти м. Львова, тренер-консультант Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».

Першим завданням було перебрати насіння гарбуза, соняшника і гороху в рукавицях, посортувати та зробити власну картину. Це завдання показало як важко дітям, в яких порушена моторика рук.

Толерантність VS Інклюзія. львів, завдання, майстер-клас, толерантність, інклюзія

Також потрібно було з закритими очима посортувати фігури за геометричною ознакою, порахувати їхню кількість та побудувати вежу. Таким чином учасники відчули себе незрячими людьми.

Третє завдання спрямоване на розуміння глухонімих людей. Необхідно було по губах прочитати слова, а пізніше за жестами зрозуміти що показують та виконати дію (присісти, покрутитися, пострибати).

Останнє завдання для більшості було найважчим. Учасник мав з повним ротом цукерок придумати та сказати три різних слова, а інші учасники мали відгадувати. Це було важко, адже можна не розібрати букви.

Після виконання вправ учасники поділилися своїми враженнями та обговорили як потрібно соціалізувати дитину. «Кожному по-своєму було важко, але ми всі маємо багато різного і багато спільного. Якщо природа щось забирає, то щось залишає, треба звертати на сильну сторону дитину» – прокоментувала пані Наталя.

Толерантність VS Інклюзія. львів, завдання, майстер-клас, толерантність, інклюзія

А також поділилася історією про крапку. В одній зі шкіл вирішили зробити виставку дитячих малюнків. Усі принесли свої малюнки, лише одна дитина сиділа засмучена і без малюнка. Вчитель підійшов і запитав, чому немає малюнка цієї дитини. На що вона відповіла: «Я не вмію малювати». Все, що дитина вміла малювати – це крапка. Тож цей малюнок крапки вчитель поставив в золоту рамку та причепив в центрі виставки. Цей вчинок допоможе дитині наступного разу намалювати не лише крапку, а й риску, хвильку та інше. Таким чином, допоможе розвиватися у соціумі.

Уроки толерантності, які були запропоновані на цьому майстер-класі, допоможуть знайти відповіді на багато запитань. Зокрема, за допомогою таких уроків можна: вивчати з дітьми свої права як особистості; вивчати різноманіття людей у цьому світі; навчатись бачити успіхи у собі та інших; створювати безпечний простір для себе та оточуючих; навчитись запобігати дискримінації за будь-якими ознаками; навчитись бачити особливі потреби інших; навчитись допомагати долати труднощі у навчанні, пересуванні та інші; розвивати свої знання та вміння комунікувати, співпрацювати у соціумі.

Надія Оставшевська

Фото – Катерина Бадан

Громадська організація “Форум видавців”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*