В Мінсоцполітики відбулось засідання Наглядової ради проекту TWINNING

В Мінсоцполітики відбулось засідання Наглядової ради проекту TWINNING. мінсоцполітики, проект twinning, засідання, раннє втручання, інвалідність, person, human face, clothing, table, indoor, woman, suit, smile, man, people. A group of people sitting at a table

В Мінсоцполітики відбулось засідання Наглядової ради проекту TWINNING. мінсоцполітики, проект twinning, засідання, раннє втручання, інвалідність

В Мінсоцполітики 6 березня відбулось засідання Наглядової ради проекту Twinning “Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність” (далі – проект Twinning). Засідання проходило під головуванням Миколи Шамбіра, заступника Міністра соціальної політики. Також, від Мінсоцполітики взяли участь Маргарита Кропівницька, заступник директора Департаменту аналітичного та організаційного забезпечення діяльності керівництва Міністерства-начальник відділу, постійний радник проекту Twinning, Кирило Домбровський, заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення – начальник відділу міжнародного усиновлення та інші представники. На засіданні Наглядової ради були присутні і представники міжнародних установ та організацій, а саме: представництва Європейського Союзу в Україні – Хуана Мера Кабелло, Перший радник, керівник відділу економічної співпраці, соціального та регіонального розвитку та Мартін Шредер, аташе з політичних питань у сфері зайнятості, від Посольства Французької Республіки в Україні – Шарль Матье, радник з питань культури та співробітництва, від проекту Twinning – Андрій Третяк, лідер проекту Twinning зі сторони Французької Республіки, від Національного агентства України з питань державної служби – Інна Бєлобратова, заступник начальника відділу управління проектами Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та Маріанна Онуфрик, керівник Національного офісу з реформи деінституціалізації (проект EDGE, Канада) при Уповноваженому Президента України з прав дитини.

Метою засідання Наглядової ради проекту Twinning стало обговорення ключових питань, які постали на даному етапі реалізації проекту. Основними з них стали: розгляд другого квартального звіту та стан виконання проекту, затвердження запропонованої моделі бази даних аналітичної системи для збору статистичних даних про дітей з інвалідністю або з ризиком інвалідності, обговорення подальших дій в пілотних регіонах та затвердження календарного плану реалізації проекту на наступні шість місяців.

Під час заходу, заступник Міністра Микола Шамбір поінформував присутніх учасників щодо стану реалізації проекту Twinning в Україні.

“Проект Twinning – майданчик, який можна і необхідно плідно використовувати в тісній співпраці з органами влади, що дотичні до проблем інвалідності”, – зазначив Микола Шамбір.

Маргарита Кропівницька детально розповіла про здобутки під час реалізації проекту Twinning, які направлені на оперативне вирішення питань задля успішної реалізації проекту і втілення послуги раннього втручання в Україні. Вона зазначила, що наразі, на погоджені в зацікавлених органах влади знаходиться проект Розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції створення та розвитку системи послуг раннього втручання в Україні”.

Також розроблено проект онлайн-скрінінгу, який буде базуватися на інтернет ресурсі google, та який вже презентовано в мм. Одеса та Ужгород і протестовано разом з батьками дітей, які отримують послугу раннього втручання. Вона уточнила, що потреба в онлайн-скрінінгу постала через відсутність інформації про кількість дітей, які мають ризик отримати інвалідність та які потребують послуги раннього втручання.

Андрій Третяк, лідер проекту Тwinning з французької сторони поінформував, що над розробленням моделі онлайн-скрінінгу працювали як медичні працівники, так і працівники з соціальної сфери, тобто були максимально враховані всі можливі аспекти.

У свою чергу, Інна Бєлобратова, поінформувала, що проект Тwinning реалізується в рамках затвердженого плану. При цьому, акцентувала увагу присутніх на тому, що головним критерієм в оцінюванні успішності проекту Тwinning є показник якості.

Присутня на засіданні Наглядової ради Маріанна Онуфрик відмітила важливість і актуальність розвитку послуги раннього втручання в контексті виконання плану заходів Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки.

Отримавши детальну доповідь та оцінку щодо реалізації проекту Twinning, Хуана Мера Кабелло зазначила, що проект Тwinning цікавий і необхідний для України, враховуючи потреби сьогодення та її населення. Вона підвела підсумки зустрічі, погодившись, що задля отримання найякіснішого продукту/послуги в подальшому, є необхідність залучення досвіду як можна більше розвинених країн, запевнивши при цьому в намірах сприяння і розширення можливостей для участі і в інших, не менш важливих проектах направлених на соціальний захист громадян України.

В Мінсоцполітики відбулось засідання Наглядової ради проекту TWINNING. мінсоцполітики, проект twinning, засідання, раннє втручання, інвалідність

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*