В УКУ представили виставку ікон, які малювали люди з особливими потребами

В УКУ представили виставку ікон, які малювали люди з особливими потребами. львів, виставка ікон, неповносправність, особливими потребами, іконопис, person, clothing, indoor, group, footwear, woman, man, people, room, family. A group of people in a room

Львів. Більше 20-ти друзів Центру «Емаус» взяли участь у майстер-класах з іконопису на склі, які організував Музей УКУ впродовж минулого року. Творчі результати представили на виставці.

«Це свята Варвара, – розповідає про свою роботу Людмила Талащук, учасниця майстер-класів. – Коли я намалювала цю ікону, була на десятому небі від щастя. Мені було важко працювати самій, але пані Оля, наш вчитель, мені підказувала. А ще я дякую Богу, що Він мені завжди допомагає».

Автор ідеї та художній керівник проекту Ольга Горда-Цибко каже, що працювати з людьми з особливими потребами було легко: «Коли ми малювали з друзями, в мене не було жодного страху, що хтось з них не впорається з завданням. Я вірила, що всі зможуть створити свою ікону».

Поруч з творами людей з неповносправністю на виставці представлені оригінальні ікони народних майстрів 19 століття. Роботи учасників майстер-класів підтверджують: щоб творити ікону, не обов’язково бути художником.

«Для цього, мабуть, треба мати Бога в серці, – вважає Андрій Цибко, директор музею УКУ. – Скільки б людей не відтворювали ікону з одного зразка – роботи виходять абсолютно різними та оригінальними. Вони відображають душу людини, бо намальовані щиро».

«Під час майстер-класу я відчувала натхненну, благословенну атмосферу, багато миру та радості, – ділиться враженнями учасниця проекту Христина Смольницька. – Коли я малювала ангела, то не хвилювалася. Бо людина, яка малює ікони, отримує натхнення від Бога».

Виставка ікон, які малювали люди з особливими потребами, – підсумок першого етапу проекту з іконопису. Майстер-класи планують продовжувати і цьогоріч.

«Іконопис – це не тільки мистецтво, а й молитва, – говорить Крістіна Англєс д’Оріак, керівник Центру «Емаус». – Знаю, що для друзів це був момент миру, коли вони відчували сопричастя з Богом. Неймовірно, що Господь дає плоди у процесі роботи, а не тільки у результаті. Саме тому ця ініціатива є такою дорогоцінною».

Виставка триватиме в атріумі Філософсько-богословського факультету УКУ до 1 березня.

Український Католицький Університет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*