Всеукраїнська конференція «Система надання послуг дітям та дорослим з інвалідністю в період реформ України»

Всеукраїнська конференція «Система надання послуг дітям та дорослим з інвалідністю в період реформ України». раннього втручання, інвалідністю, indoor, window, furniture, wall, table, person, desk. A group of people sitting at a table in front of a window

1_30_5_20161123-100915-29-11-2016-9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a11307_1

22-24 листопада 2016 року у м. Ужгороді за сприяння Закарпатської обласної державної адміністрації Всеукраїнською громадською організацію «Національна Асамблея інвалідів України» спільно з фундацією «SOFT Tulip» (Королівство Нідерландів) проведено Всеукраїнську конференцію «Система надання послуг дітям та дорослим з інвалідністю в період реформ в Україні».

Участь у заході взяли представники міжнародних організацій та благодійних фондів, громадських організацій осіб з інвалідністю та батьків дітей з інвалідністю, Міністерства освіти і науки України, представники департаменту освіти і науки та департаменту соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації.

В ході конференції було обговорено практичні питання щодо реформування системи надання послуг раннього втручання в Україні, деінституціалізації дітей та реформування інтернатних закладів, організації інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Учасники заходу поділись досвідом про надання реабілітаційних послуг людям з інвалідністю в Україні та у Нідерландах.

У перший день конференції учасники ознайомились з діяльністю реабілітаційного центру «Дорога життя» та психоневрологічного інтернату №1 м. Мукачева.

Другий день конференції було присвячено ознайомленню з міжнародним та вітчизняним досвідом організації послуг з раннього втручання дітям.

Виконавчий директор фундації «SOFT Tulip» Ерік Блюмкольк підвів підсумки десятирічної роботи в України. Ірина Рошкович, заступник директора медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя» м. Мукачево, виступила з доповіддю щодо стратегії впровадження послуг раннього втручання в Україні та досвіду співпраці з міжнародними організаціями.

В ході пленарного засідання було заслухано виступи учасників конференції про надання реабілітаційних послуг, організації навчання та соціального захисту дітей та дорослих з інвалідністю у Хмельницькій та Закарпатській областях.

День продовжився роботою у секціях з питань організації раннього втручання, реформування інтернатних закладів та соціального захисту осіб з інвалідністю. Спеціалісти, батьки та члени родин дітей з інвалідністю із м. Одеси, Миколаєва, Херсона, Харкова та інших міст обмінялися досвідом щодо роботи своїх організацій та закладів.

В третій день конференції обговорювалися питання ролі батьків у процесі реформування послуг для дітей з інвалідністю. Учасники заслухали виступи експертів Рене Хубергтсе (Нідерланди) та Олени Скрипко – голови правління міжнародної громадської організації «Дельфін» м. Київ.

1_30_5_foto-2-29-11-2016_2

Міністерство освіти і науки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*