Інклюзивні процеси вимагають навчання педагогічних працівників

Інклюзивні процеси вимагають навчання педагогічних працівників ДІТЕЙ

До Всесвітнього дня розповсюдження інформації про аутизм на базі факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова пройшла Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Застосування методу прикладного аналізу поведінки – АВА в системній корекційній роботі з аутичними дітьми».

ABA (Applied Behavior Analisis) – корекційна методика, що представлена у світі як ефективний спосіб поліпшення поведінки дітей та підлітків зі спектром аутистичних порушень. Провідні фахівці – сертифіковані поведінкові аналітики з Ізраїля, Грузії, України, науковці, медичні, методичні, практичні працівники, представники громадських організацій – обговорили проблемні питання спеціальної та інклюзивної освіти такої нозології дітей.

«Вважаємо за доцільне наголосити величезну роль нашого університету в об’єднанні всіх наукових, навчальних та громадських інститутів з метою подолання аутистичних порушень у дітей дошкільного та шкільного віку. Мова йде про неперервну корекційну допомогу не тільки аутичним дітям, а й їхнім батькам. І ми будемо цьому служити на засадах оптимістичної перспективи», – підкреслює Віктор Миколайович Синьов, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, декан Факультету корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П. Драгоманова.

«Новий освітній стандарт України вимагає модернізації освітніх технологій і побудови нових послуг в загальноосвітніх закладах. Особлива увага приділяється інклюзивним процесам, які тільки починаються в нашій країні. Це вимагає і навчання педагогічного середовища школи і нових академічних програм у ВНЗ України, – говорить Світлана Мігульова, засновник Асоціації поведінкових аналітиків України. – Найвищим стандартом освіти дітей з особливими потребами є фундаментальна наука – Прикладний Аналіз Поведінки».

Асоціація Поведінкових аналітиків України, яка є представником світової спільноти АВА, цією конференцією розпочала співпрацю з Національним Педагогічним Університетом ім. Драгоманова.

Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*