“Дитина стає відкритішою”: мати хлопчика з ДЦП про результат інклюзивної освіти в школах (ВІДЕО)

“Дитина стає відкритішою”: мати хлопчика з ДЦП про результат інклюзивної освіти в школах (ВІДЕО). дцп, нарада, особливими освітніми потребами, суспільство, інклюзивна освіта, indoor, person, book, table, dining table, desk. A person sitting at a table

“Дитина стає відкритішою”: мати хлопчика з ДЦП про результат інклюзивної освіти в школах. дцп, нарада, особливими освітніми потребами, суспільство, інклюзивна освіта

Cтворення 700 центрів інклюзивної освіти в усій країні передбачено бюджетом. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час Всеукраїнської наради з інклюзивної освіти. Там допомагатимуть дітям з особливими потребами навчатися разом з ровесниками. Місцеві органи самоврядування зобов’язані створити їх із розрахунку один заклад на 7 тисяч дітей у селах та на 12 тисяч дітей, які мешкають у місті. Про важливість створення таких центрів – у сюжеті.

Людмила Рибчинська, мама хлопчика з тяжкою формою ДЦП, приїхала з Житомира, щоби розказати про звичайну школу, в якій навчається її син. Пояснює, що за три роки впровадження інклюзивної освіти у школі тепер мають змогу навчатися геть усі діти.

“Є багато успіхів завдяки інклюзивній формі навчання. Дитина стала відкритішою, стала більше спілкуватися. Не замкнута, не губиться в суспільстві”, – відзначає жінка.

На Всеукраїнську нараду з інклюзивної освіти запросили і винахідників Арсеналу ідей. Вони виробляють приладдя для дітей з особливими освітніми потребами. Адже саме їхнє устаткування допомагає в реабілітації.

“Корекція відбувається завдяки спеціальним вправам, які ці діти виконують і під наглядом спеціаліста, а також можуть працювати самостійно. Тобто є різні режими роботи самої програми”, – пояснює винахідник Ігор Капелушенко.

Лідером із кількості спеціалізованих центрів для особливої малечі на нараді назвали Київщину. Тут їх більше сотні.

“Щоб кожен заклад професійної освіти був інклюзивним. Всі діти різні. Всі діти особливі, але це наші діти. Наше завдання створити максимально доступний, максимально відкритий, безбар’єрний навчальний простір”, – наголосив голова Київської ОДА Олександр Терещук.

Головну мету для освітян та керівників держави озвучила Марина Порошенко – дружина Президента України, яка опікується проблемами дітей з інвалідністю.

“Щасливі очі дітей, які на сьогоднішній день мають можливість навчатися в звичайних школах поруч зі своїми однолітками. Вони мають друзів. Вони відчувають себе щасливими”, – зауважила перша леді.

Результати, які досягнули в цій царині за останні три роки, не остаточні – переконаний Президент України Петро Порошенко.

“Зараз інклюзивна освіта є пріоритетом. Батьки, які точно розуміли, що це таке, але довгий час залишалися сам на сам зі своїми проблемами. Інклюзія – це не лише для дітей з особливими потребами. Інклюзія – це не лише для їхніх батьків, це для всіх нас”, – заявив Порошенко.

Мати хлопчика з ДЦП переконана – саме в інклюзивних школах діти зможуть зрозуміти поняття толерантності та навчитися поважати інших.

“Це дуже добре навіть для учнів, які навчаються в його класі. Вони стають добрішими, вони йому допомагають під час уроків, якщо він щось не розуміє”, – додала Людмила Рибчинська.

Валерія Павленко, Орест Пона

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*