Італійські експерти допомагатимуть чернівецьким вчителям впроваджувати інклюзивну освіту

Італійські експерти допомагатимуть чернівецьким вчителям впроваджувати інклюзивну освіту. чернівці, інвалідність, інклюзивне навчання, інклюзія, італійські експерти, person, floor, indoor, clothing, furniture, chair, table, desk, computer, wheelchair. A group of people in a room

Італійські експерти допомагатимуть чернівецьким вчителям впроваджувати інклюзивну освіту. чернівці, інвалідність, інклюзивне навчання, інклюзія, італійські експерти

Першачків із фізичними та розумовими порушеннями з початку нового навчального року перестануть набирати до спеціалізованих шкіл. Ідея – ширше впровадити інклюзивне навчання.

Із катастрофічною проблемою, архітектурної недоступності нашого міста для людей із обмеженими фізичними можливостями, щодня зустрічається Оксана Драчковська. Вона, мати 7-річного Назарчика, котрий має певні особливості. Хлопчик нині закінчив перший клас. Він навчався індивідуально, вдома, бо в школі немає всіх необхідних умов.

ОКСАНА ДРАЧКОВСЬКА: «Звичайно я б хотіла, щоб моя дитина навчалась із дітьми у класі, із здоровими дітьми. В нас вже є певний досвід. В нього, ну дуже, вузьке коло спілкування. Він спілкується переважно із дорослими, дітей в нас якось так немає серед друзів. А так вийшло, що він почав тісніше спілкуватись із сусідським хлопчиком, який також приблизно нашого віку. Я побачила, що відколи він з ним спілкується, він почав набагато краще говорити».

В Україні інклюзивна освіта, яка дозволяє дітям із фізичними та розумовими порушеннями навчатись у звичайних школах запрацювала у 2009 році. У Чернівцях першопрохідником стала 24 школа. Нині тут навчається 11особливих діток.

УЛЬЯНА ЛЕГУСОВА, ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ЗОШ №24: «Для таких дітей потрібні і додаткові послуги освітні, і робота асистента вчителя потрібно, щоб налагоджена була. Всі ці 6 років ми відвідували різноманітні навчальні семінари, ми займались самоосвітою, відвідували курси і так далі. Для того, щоб набути досвіду. Для того, щоб надати професійну і справді ефективну допомогу таким дітям».

Співпрацювати із українцями зголосились італійські спеціалісти. Вони у рамках програми «Реабілітація та інклюзія дітей-інвалідів в Україні» протягом цілого року будуть проводити тренінги та семінари, розповідаючи про інклюзію, адже в їхній країні таку форму навчання практикують от-як 50 років.

ТУЛІО МОНІНІ, ПРЕДСТАВНИК ДЕПАРТАМЕНТУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ У МІСТІ ФЕРРАРА (ІТАЛІЯ): «Є багато типів проблем. Це практичні проблеми, фінансові проблеми, але самі великі проблеми виникають в головах людей. Мене турбують більше складні випадки з складними діагнозами, тому що діти, які мають проблеми із мовленням, які не мають інвалідності вони також важливі, але у них є більше ресурсів, щоб навчатись».

Та забезпечення таких дітей спеціалістами це ще не все, як переконує Оксана Драчковська, проблема відсутності доступності для дитини-візочника у школах інколи стає вирішальною.

ОКСАНА ДРАЧКОВСЬКА: «Виходить такий парадокс, що дитина в якої є особливі освітні потреби, а що таке особливі освітні потреби? Це насамперед те, що стосується інтелекту, потрібен спеціальний педагог, спеціальний супровід, спеціальна корекція, ця дитина має можливість відвідувати школу. А дитина, в якої все гаразд із інтелектуальним розвитком, от як в нашому випадку, але вона не може фізично пересуватись – не має можливості відвідувати школу».

За словами головної освітянки України Лілії Гриневич в області найвищий показник зі створення умов навчання для дітей з обмеженими можливостями. В управлінні освіти міста також позитивно відносяться до впровадження інклюзії.

ОЛЕНА КУЗЬМІНА, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «На сьогодні ми вже маємо прогноз, що 19 навчальних закладів міста будуть надавати послуги інклюзивної освіти для 50 учнів. Для цього управлінням освіти створено, вже на сьогоднішній день 36 місць асистентів-вихователів, які фактично є особистими тюторами для дітей з особливими потребами. В програмі розвитку освіти на наступні 4 роки нами заплановано і оновлення пандусів, і вбиральні на 1 поверхах. Ми говорили про підйомні платформи, це також програмою заплановано. Навіть у одному закладі заплановано ліфт».

Протягом 2016-2017 навчальних років на Буковині було 68 освітніх закладів з інклюзивною формою навчання, з них 3 дошкільні. У них навчалася 181 дитина. І мати Назарчика сподівається, що її син незабаром буде серед тих, хто зможе відвідувати школу щодня.

Буличева Марина

ТРК «Буковина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*