Марина Порошенко: Сучасна українська школа обов’язково має бути відкритою, доступною та інклюзивною

Марина Порошенко: Сучасна українська школа обов’язково має бути відкритою, доступною та інклюзивною. особливими освітніми потребами, інклюзивної освіти, person, human face, man, people, group. Maryna Poroshenko et al. sitting at a table

_1_02_5_145d89ae4b6252f966829a4d9518b02d_1480437207_extra_large_1

Дружина Президента України Марина Порошенко з робочим візитом відвідала місто Дніпро, де відкрила Перший з’їзд корекційних педагогів України, поспілкувалася з учнями інклюзивного класу Дніпропетровської спеціалізованої школи № 55. За традицією під час регіональних поїздок разом із дітьми учасників АТО дружина Глави держави заповнила розділ «Дніпро» в загальнонаціональному проекті «Книга Миру».

Відкриваючи з’їзд корекційних педагогів, дружина Глави держави підкреслила, що сучасна українська школа обов’язково має бути інклюзивною, а значить – відкритою та доступною. «У липні ми розпочали трирічний науково-педагогічний експеримент з розвитку інклюзивної освіти в Запорізькій області. І зараз ми маємо позитивну динаміку та перші результати, які можна впроваджувати по всій Україні», – повідомила Марина Порошенко.

_1_02_5_4f0113145076a1c9d9a10ec905a931ca_1480437207_extra_large_2

За словами дружини Президента, для ефективного розвитку інклюзивної освіти на державному рівні потрібні дієві та професійні кроки з боку фахівців усіх рівнів і, в першу чергу, корекційних педагогів. «Адже доля дітей з інвалідністю залежить від правильного педагогічного й психофізичного супроводу», – підкреслила вона.

У рамках пленарних засідань учасники з’їзду ділилися досвідом системної організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами на прикладі санаторної школи-інтернату Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, розглядали шляхи забезпечення корекційної спрямованості навчального процесу для дітей з особливими освітніми потребами в рамках загальноосвітнього процесу, а також обговорили сучасні тенденції в діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій України.

Марина Порошенко поінформувала про нещодавню розмову з Міністром освіти й науки України Лілією Гриневич щодо необхідності включення дисциплін з корекційної педагогіки в навчальну програму всіх без винятку майбутніх педагогів. «І ми знайшли порозуміння. Тож маю надію, що вже в найближчому майбутньому нове покоління педагогів буде обізнане у методичних та психологічних аспектах супроводу інклюзивної освіти», – зауважила дружина Президента.

У роботі з’їзду взяли участь близько 300 науковців і практиків з усіх регіонів України, а також представники Національної академії педагогічних наук та педагогічних університетів, які готують фахівців для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

_1_02_5_7c7f28fe9481c7d6e0c26ff80d7320f7_1480437208_extra_large_3

Марина Порошенко також відвідала урок «Читання» та поспілкувалася з учнями 4-го інклюзивного класу Дніпропетровської спеціалізованої школи № 55 інформаційно-технічного профілю, яка має багаторічну історію впровадження персоналізованого навчання.

Дружина Президента також разом із дітьми, чиї батьки захищають незалежність і територіальну цілісність України, продовжила «Книгу Миру». Вона закликала молоде покоління українців плекати ідею миру на рідній землі, адже це одна з найважливіших загальнолюдських цінностей, яка створює передумови безпечного та якісного розвитку особистості й держави.

Марина Порошенко відвідала перший в Україні Музей АТО під відкритим небом «Шляхами Донбасу», де представлена сучасна історія боротьби українського народу за свою незалежність. Серед експонатів майже 400 одиниць військової техніки зі Сходу та безліч особистих речей захисників України.

_1_02_5_46663d7599d2dbd2bfd7869d6bc03f73_1480437220_extra_large_4

Офіційне інтернет-представництво Президента України +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*