Студенти вінницького ВУЗу показали інклюзію зблизька

Студенти вінницького ВУЗу показали інклюзію зблизька ВІННИЦЯ УНІВЕРСИТЕТ «УКРАЇНА» КОНФЕРЕНЦІЯ ІНВАЛІДНІСТЬ ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА

В університеті “Україна” проходили наукові дискусії та майстер-класи

У вінницькому інституті Університету “Україна” провели VI Міжнародно науково-практичну конференцію “Інклюзивна освіта: досвід і перспективи”. Традиційно усім охочим пропонували поглянути зблизька на проблеми навчання, виховання та соціальної адаптації осіб з інвалідністю. Про це повідомляє Vlasno. info.

Для викладачів, психологів, соціальних працівників, громадських діячів було проведено майстер-класи “Інклюзивне навчання: основні принципи та дієві технології”, “Психологічні особливості роботи з людьми із когнітивними порушеннями”, “Українська жестова мова на кожен день”. Загалом до активностей, крім студентства та викладачів Університету “Україна”, долучилися понад 120 осіб з Вінниці, різних міст та селищ Вінниччини, Київщини, Львівщини, Луганщини, Франківщини, Хмельниччини.

— Для Вінницького інституту Університету “Україна” та “Соціальної перспективи” інклюзія є загальною ідеєю та основним гаслом. Нам важливо максимально долучитися власними силами до формування інклюзивного суспільного простору на всіх рівнях, але насамперед ми прагнемо розвивати систему освіти й соціального захисту. Саме тому постійно організовуємо навчання, семінари, тренінги, різноманітні активності, покликані привернути увагу суспільства до проблем соціальної адаптації осіб з інвалідністю, полегшити поступ інклюзивного навчання, допомогти усім учасникам цього нелегкого процесу, – розповідає директорка Вінницького інституту та коледжу Університету “Україна”, докторка педагогічних наук, депутатка Вінницької міської ради та голова ГО “Соціальна перспектива” Ганна Давиденко.

У рамках конференції було презентовано виставку наукових здобутків Університету “Україна” “Інклюзивне навчання: вчимося у кращих”, зокрема увазі громадськості було запропоновано колективну монографію “Теоретико-методологічні засади технології інклюзії у ЗВО”, видану колективом авторів на чолі з президентом університет Петром Таланчуком. Кращі фахівці з інклюзивної освіти Університету “Україна” узагальнили двадцятирічний досвід упровадження новітніх технологій роботи з людьми з інвалідністю.

До роботи конференції також долучилися українські та зарубіжні партнери. Професор Лайл Кауффман (США) розповів про особливості організації інклюзивного навчання в школах Сполучених Штатів. Унікальний досвід соціальної інклюзії та роботи з дітьми з розладами аутистичного спектру представили фахівці громадської організації “Inclusive Practice” (Грузія).

Тренер, психолог, координатор програми у Вінницької області Марія Горшкова презентувала можливості програми “International Child Development Programme”. З виставкою-продажем інклюзивної літератури завітало видавництво “Дивогра”.

Наталія Гайструк та Валентина Лосовська презентували унікальне краєзнавче авторське арт-видання “Путівник Вінниця ТОП 10”, 5 примірників якого подарували в бібліотеку, а ще 5 примірників розіграли між присутніми. Один примірник поїхав до міста Луганська разом із чудовим доповідачем і практиком Катериною Сотниченко.

Фото: Університет Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*