У Броварах задумалися про введення інклюзивної освіти

У Броварах задумалися про введення інклюзивної освіти. дітей-інвалідів, інклюзивної освіти

_1_01_3_inc2l_147774835099

БЗОШ№6 вже має досвід роботи із інклюзивним навчанням, тому і було вирішено провести такий захід саме у цій школі. Семінар розпочався з офіційного відкриття, за яким перейшли до перегляду фрагменту фільму «Життя без кордонів. Нік Вуйчич».

«Такого роду захід ми проводимо вперше. Ми дуже хотіли оголити цю проблему, оприлюднити її. Це буде корисно не лише для нашої школи, а й загалом, для міста. Ми запросили і науковців, практиків, батьків, членів учнівського самоврядування», – розповідає Людмила Приделюк, директор БЗОШ№6

У обговоренні приймали участь фахівці, які ділилися своїми поглядами та знаннями по цьому питанню.

«Наша головна мета зробити так, щоб у майбутньому, коли діти з особливими потребами стануть дорослими, вони могли самі себе забезпечувати, та що найголовніше-не відчувати себе не такими, як усі», – пояснив Станіслав Страшко, завідувач кафедри валеології НПУ ім. Драгоманова.

Перша Леді України Марина Порошенко ще в травні поточного року казала, шо пілотний проект по введенню інклюзивної освіти у звичайних школах стартує з 1 вересня цього року. Київська область входила до 5, де мали започаткувати нововведення.

«На майбутнє ми сподіваємося, що цей позитивний досвід після першої хвилі підхоплять і інші області, і вся Україна буде впроваджувати інклюзивну освіту у себе», – зазначила тоді Перша Леді, але у Броварах у жовтні тільки почалося обговорення цієї проблеми.

Тоді ж Пані Марина повідомила, що вже в травні проходив перший етап тренінгів, до якого були залучені керівники департаментів освіти і керівники шкіл, які висловили бажання впровадити у себе інклюзивну освіту.

Наступний етап планувався на серпень – це мали бути тренінги безпосередньо для вчителів, які будуть займатися з такими особливими дітками.

«Такі заходи дуже важливі. У тренінгах зараз потребують всі працівники освітніх установ, тому що питання інклюзивної освіти дуже гостро стоїть в Україні. І фахівці, педагоги, керівництво шкіл повинні знати, як саме впроваджувати інклюзивну освіту у себе в школах», – зазначала Дружина Президента.

В даний час в Україні зареєстровано 2 млн. 788 тис. 266 інвалідів (6,1% від загальної чисельності населення), частина дітей-інвалідів віком до 18 років – 167,1 тис.

У Броварах працює Центр реабілітації дітей-інвалідів за адресою вул. Гагаріна, 8а, тел: (04594) 4-61-80

Центр соціальної та медико-педагогічної реабілітації дітей-інвалідів є державним реабілітаційним закладом сфери управління Міністерства праці та соціальної політики України.

Мета діяльності – проведення заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дитини-інваліда, навчання його основним побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення умов для інтеграції в суспільство.

Двері Центру відкриті для всіх дітей міста, допомога надається безкоштовно. Показання для зарахування до Центру:

  • Діти-інваліди з Ураження опорно-рухового апарату та центральної и периферичної нервової системи;
  • Діти-інваліди з психічними захворюваннями та розумово відсталістю.

www.4594.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*