У Чернівцях вже 8 років поспіль діти-аутисти мають змогу навчатися у звичайній школі

У Чернівцях вже 8 років поспіль діти-аутисти мають змогу навчатися у звичайній школі. чернівці, аутизм, аутист, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта, person, indoor, toddler, boy, wall, baby, little, human face, child, young. A little boy sitting at a table

У Чернівцях вже 8 років поспіль діти-аутисти мають змогу навчатися у звичайній школі. чернівці, аутизм, аутист, особливими освітніми потребами, інклюзивна освітаОзнаки аутизму в дітей проявляються у віці 2-3 років / psihol.jimdo.com

Діти дощу серед нас

У Чернівцях інклюзивну освіту, яка передбачає можливість навчання дитини з особливими потребами у звичайній школі, почали запроваджувати з 2011 року.

– Згідно із законом України, який було ухвалено 5 вересня 2018 року, кожний навчальний освітній заклад за заявою батьків і за наявності відповідних документів повинен організувати інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Сьогодні навчання за інклюзивною формою організовано для ста дітей у 91 класі у 23 навчальних закладах міста Чернівці. В одному класі можуть навчатися від 1 до 3 дітей зі схожими діагнозами. Також з кожним учнем з особливими потребами працюватиме асистент-вихователь, – розповіла головний спеціаліст управління освіти Чернівецької міської ради Анжела Починок.

Аутизм, згідно з «Вікіпедією» – це розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної й невербальної комунікації і повторюваною поведінкою. В аутистів існують складнощі у взаємодії із зовнішнім світом, вони важко пристосовуються до соціуму.

Як зазначає директорка ЗОШ №24 Уляна Легусова, в їхній школі чимало учнів навчаються за інклюзивною формою навчання. Школа співпрацює з італійськими колегами. Відбувається обмін досвідом, навчання вчителів-асистентів, а також семінари, тренінги задля вдосконалення та поліпшення системи інклюзивної освіти.

З перших вуст

Тетяна Д’яченко, мати 10-річного Сашка, який має аутистичний розлад, розповідає, що тепер багато людей знають про слово «інклюзія». В ЧНУ ім. Юрія Федьковича організували навчальний курс для студентів. Проте зараз є чимало негативного. Через недостатню обізнаність населення дітей-аутистів часто не сприймають однолітки, вчителі та інше оточення. Дітей-аутистів бояться, ставляться до них з пересторогою, не хочуть сприймати такими, якими вони є. Вчителі, які звикли навчати учнів за методичкою, не хочуть розуміти ситуацію і йти на контакт. Скажімо, в перевантаженому громадському транспорті, дитина-аутист може почати перекрикувати інших людей через дуже загострений слух. Інші пасажири цього не розуміють, тому виникають непорозуміння.

Пані Ліна, мати 17-річного Романа каже, що інклюзивна освіта внесла полегшення, оскільки з’явилися вчителі-асистенти у класах. Проте на сьогоднішній день є потреба у кваліфікованих спеціалістах, психологічній підтримці батькам, а також в окремій школі для таких особливих дітей.

Євген Лазоренко

Погляд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*