У ФРН приділяють велику увагу інклюзивній освіті (АУДІО)

У ФРН приділяють велику увагу інклюзивній освіті (АУДІО). фрн, загальноосвітній заклад, обмеженими можливостями, інвалід, інклюзивна освіта, cartoon, design, graphic, illustration, vector, poster, typography, vector graphics. A close up of a logo

У ФРН приділяють велику увагу інклюзивній освіті (АУДІО). фрн, загальноосвітній заклад, обмеженими можливостями, інвалід, інклюзивна освітаУ більшості федеральних земель Німеччини вже стартував новий навчальний рік. З моменту ратифікації Конвенції ООН про права інвалідів 2009 року ФРН приділяє велику увагу інклюзивній освіті, тобто навчанню дітей із психофізичними відхиленнями у загальноосвітніх закладах.

З подробицями наша кореспондентка в Німеччині Ганна Снігур-Грабовська:

“Оскільки освітня галузь перебуває у компетенції земельних урядів, а не федерації, втілення концепції інклюзивного навчання нині на різних стадіях. Так, у деяких регіонах країни, наприклад у північній землі Шлезвіг-Гольштейн, частка учнів з обмеженими можливостями, які навчаються у звичайних школах, вже досягла сімдесяти відсотків. Натомість у Баварії та Саксонії цей покАзник не перевищує і тридцяти відсотків. Загалом у Німеччині нараховується приблизно шістсот тисяч дітей шкільного віку, які потребують спеціальної педагогічної підтримки.

Право обирати між спеціалізованим та загальноосвітнім закладом для таких учнів покладено на батьків. Майже у кожній німецькій школі є фахівець, який спеціалізується на інклюзивній педагогіці. Школярі із відхиленнями у розвитку мають право на додаткові години індивідуального навчання, спеціалізований навчальний матеріал та полегшені завдання, а їхні успіхи оцінюються за іншими, поблажливішими критеріями або не оцінюються взагалі.

Дітей, наприклад, з синдромом Дауна чи аутизмом, на уроках, як правило, супроводжує так званий індивідуальний помічник, послуги якого надаються і фінансуються місцевою владою. Учні з вадами зору слуху чи мовлення у звичайних школах є рідкістю, але до контактів з ними здорових дітей часто готують з першого класу. Наприклад, у школах Берліна та Гамбурга мова жестів є окремим навчальним предметом. Щоправда, на практиці через нестачу педагогів, які володіють мовою глухонімих, цей предмет викладається частково або не викладається взагалі”.

Ганна Снігур-Грабовська, з Німеччини, для Українського Радіо.

Прослухати репортаж

Українське радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*