У Тернівці відкрився «Інклюзивно-ресурсний центр м. Тернівка»

У Тернівці відкрився «Інклюзивно-ресурсний центр м. Тернівка». тернівка, суспільство, інвалід, інклюзивно-ресурсний центр, інклюзія, person, smile, human face, posing, clothing, standing, woman, dress, fashion accessory. A group of people posing for a photo

У Тернівці відкрився «Інклюзивно-ресурсний центр м. Тернівка». тернівка, суспільство, інвалід, інклюзивно-ресурсний центр, інклюзія

Мета інклюзії в освіті полягає у ліквідації соціальної ізольованості (виключення), що є наслідком негативного ставлення до поняття різноманітності. Відправною точкою цього поняття є переконання, що освіта є одним із основоположних прав людини і основою для більш справедливого суспільства.

В основу інклюзивної освіти покладена ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію учнів, але в той же час створює відповідні умови для отримання якісної освіти для таких дітей. Інклюзивна освіта визначає, що діти можуть повноцінно навчатися, а їх відмінні особливості гідні поваги та є джерелом навчального досвіду для усіх учасників навчально – виховного процесу, у звичайному навчально – виховному закладі, де створені відповідні умови для забезпечення максимальної ефективності навчального процесу.

Для України інклюзивна освіта є педагогічною інновацією і в той же час вимогою не лише часу, а й з моменту ратифікації Конвенції ООН про права інвалідів – одним із міжнародних зобов’язань держави. На міжнародній конференції ООН з питань освіти, науки і культури «Інклюзивна освіта: шлях у майбутнє», яка проходила у Женеві, відмічалось, що запровадження інклюзії в освітній сфері є не другорядним, а центральним питанням для забезпечення високоякісної освіти і створення більш інклюзивних суспільств.

Дніпропетровщина – лідер в Україні із впровадження інклюзивної освіти. Область працює над створенням у школах освітнього середовища для особливих дітей. 19 лютого в ході робочої поїздки до ОДА міський голова Тарелкін В.В. підписав меморандум про співпрацю облдержадміністрації з головами міських рад, райдержадміністрацій, головами об’єднаних територіальних громад щодо формування мережі інклюзивно-ресурсних центрів.

Таким чином згодом в кожному районі Дніпропетровщини, як і в нашому місті запрацюють інклюзивно-ресурсні центри.

«В місті Тернівка завжди приділялась значна увага роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. В двох з п’яти шкіл функціонують інклюзивні класи. Багато років у нас функціонує відділення соціальної реабілітації дітей з особливими потребами при територіальному центрі соціального обслуговування, в якому послуги надаються дітям в віці від 2 до 18 років. На виконання Постанови КМУ від 12 липня 2017 року № 545 у листопаді 2017 року згідно рішення Тернівської міської ради № 432-28/VII від 24.11.2017 р. була створена комунальна установа «Тернівський інклюзивно-ресурсний центр м.Тернівка» Тернівської міської ради Дніпропетровської області» – сказав Віталій Тарелкін.

У грудні 2017 року в приміщенні виконавчого комітету Тернівської міської ради було проведено конкурс на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Тернівський інклюзивно-ресурсний центр м.Тернівка» Тернівської міської ради Дніпропетровської області. На конкурсній основі за погодженням з департаментом освіти і науки облдержадміністрації призначено директора центру – Коваль Аллу Олексіївну.

16 лютого 2018 року проведено конкурс на заміщення вакантних посад педагогічних працівників комунальної установи «Інклюзивно-ресурсного центру м.Тернівка» Тернівської міської ради Дніпропетровської області.

За підсумками іспиту в вигляді тестування та таємного голосування конкурсною комісією переможцями визнано та рекомендовано для призначення на посади таких фахівців:

– вчителя-дефектолога, яка має кваліфікацію «Вчитель допоміжної школи, дефектолог загальноосвітніх та реабілітаційних закладів».

– вчителя-логопеда яка має кваліфікацію «Вчитель старших класів корекційної школи, логопед».

– практичного психолога, яка має кваліфікацію «Вихователь та практичний психолог в закладах освіти».

– фахівця фізичної реабілітації «Реабілітаційного відділення», яка має кваліфікацію «Вчитель фізичної культури, організатор спортивно-масової роботи».

Всі фахівці мають досвід роботи з різновіковими групами дітей. Саме працівники інклюзивно-ресурсного центру здійснюватимуть комплексну оцінку дитини, визначатимуть її особливі освітні потреби та розроблятимуть індивідуальну програму розвитку (із зазначенням усіх рекомендацій щодо особливостей навчання) та отримання корекційних та реабілітаційних послуг.

Довідка:

Нині в регіоні вже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 500 учнів. У 2017 році у школах Дніпропетровщини облаштували більше півсотні медіа тек та 18 ресурсних кімнат.

Тернiвська мiська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*